Trwa ładowanie...
d340g69
d340g69
Defence24

Naciski polityka PO zahamowały zmiany w CBŚ?

Roszady personalne wyhamowały, po tym gdy eksperci od bezpieczeństwa i posłowie przestrzegali przed destabilizacją służb, która może prowadzić do ich destabilizacji - ujawnia "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d340g69

Publiczna krytyka - ze strony posłów opozycji i ekspertów - pomysłów na reformowanie służb i zmienianie ich szefów odniosła swój skutek. Najpierw, w styczniu tego roku, nie godząc się na reformy podał się do dymisji szef ABW Krzysztof Bondaryk. Później, po ogłoszeniu reorganizacji w policji, planowano zmiany personalne w CBŚ oraz w BOR.

"Rzeczpospolita" dowiedziała się nieoficjalnie, że po krytycznych opiniach premier Donald Tusk wstrzymał odejście szefa Biura Ochrony Rządu gen. Mariana Janickiego.

Według dziennika, Janickiego ma zastąpić 51-letni płk Krzysztof Klimek. Przez ponad cztery lata był szefem ochrony premiera Donalda Tuska, któremu premier bardzo ufa.

Fala krytyki, ale także - według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" - interwencje jednego z liczących się posłów PO sprawiły, że ucichły planowane zmiany personalne w Centralnym Biurze Śledczym, które ma być wydzielone ze struktury Komendy Głównej Policji.

d340g69

Podziel się opinią

Share
d340g69
d340g69
Więcej tematów