Trwa ładowanie...
d1iv2jn
d1iv2jn
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Naciski polityka PO zahamowały zmiany w CBŚ?

Roszady personalne wyhamowały, po tym gdy eksperci od bezpieczeństwa i posłowie przestrzegali przed destabilizacją służb, która może prowadzić do ich destabilizacji - ujawnia "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1iv2jn

Publiczna krytyka - ze strony posłów opozycji i ekspertów - pomysłów na reformowanie służb i zmienianie ich szefów odniosła swój skutek. Najpierw, w styczniu tego roku, nie godząc się na reformy podał się do dymisji szef ABW Krzysztof Bondaryk. Później, po ogłoszeniu reorganizacji w policji, planowano zmiany personalne w CBŚ oraz w BOR.

"Rzeczpospolita" dowiedziała się nieoficjalnie, że po krytycznych opiniach premier Donald Tusk wstrzymał odejście szefa Biura Ochrony Rządu gen. Mariana Janickiego.

Według dziennika, Janickiego ma zastąpić 51-letni płk Krzysztof Klimek. Przez ponad cztery lata był szefem ochrony premiera Donalda Tuska, któremu premier bardzo ufa.

Fala krytyki, ale także - według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" - interwencje jednego z liczących się posłów PO sprawiły, że ucichły planowane zmiany personalne w Centralnym Biurze Śledczym, które ma być wydzielone ze struktury Komendy Głównej Policji.

d1iv2jn

Podziel się opinią

Share

d1iv2jn

d1iv2jn
Więcej tematów