Trwa ładowanie...
dii15x7

Na ulicach Francji głośno. Jedni się bawią, inni protestują

Emmanuel Macron zdobył 65, 5 proc. głosów. Paryżanie podzieleni. Jedni świętują zwycięstwo tańcząc pod Luwrem, inni protestując. Policja użyła gazu łzawiącego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na ulicach Francji głośno. Jedni się bawią, inni protestują
(Twitter)
dii15x7

Na paryskich ulicach dziś jest bardzo głośno. Część Francuzów, zwolenników Emmanuela Macrona tańczy na ulicach, a paryżani poruszający się po mieści samochodami trąbi klaksonami wyrażając w ten sposób swoje poparcie i zadowolenie dla nowo wybranego prezydenta. Głosowało na niego 65, 5 proc. obywateli.

Ci Paryżanie, którzy przyszli na plac przed Muzeum Luwru mogą posłuchać granej przez DJ-ów muzyki. Konwój z Macronem zmierzającym pod Luwr, otoczony przez dziennikarzy na motocylach przejechał ulicami Paryża.

W swoim wystąpieniu po ogłoszeniu wyników wyborów Emmanuel Macron powiedział: "W wyniku wieloletniej tradycji demokratycznej postanowiliście obdarzyć mnie zaufaniem i jest to dla mnie wielki zaszczyt. Dziękuję z głębi serca. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by zapracować na wasze zaufanie".

dii15x7

Nie wszyscy Paryżanie są jednak zadowoleni z wyboru Macrona na prezydenta. Wobec setek protestujących policja użyła gazu łzawiącego.

dii15x7

Podziel się opinią

Share

dii15x7

dii15x7
Więcej tematów