Trwa ładowanie...

Na Szewskiej w Poznaniu pojawią się ogródki gastronomiczne, ale zmniejszy się liczba miejsc parkingowych

• Na wniosek restauratorów i mieszkańców Poznania na ul. Szewskiej pojawią się ogródki gastronomiczne • Na ulicy są jednak dość wąskie chodniki, dlatego zmieni się sposób parkowania z ukośnego na równoległy • To oznacza, że zmniejszeniu ulegnie liczba miejsc parkingowych
Share
Na Szewskiej w Poznaniu pojawią się ogródki gastronomiczne, ale zmniejszy się liczba miejsc parkingowych
Źródło: Urząd Miasta Poznania
d1qtapn

Ogródki gastronomiczne na poznańskim Starym Rynku cieszą się w sezonie letnim olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców i turystów, którzy lubią w upalny dzień zjeść tutaj obiad, wypić kawę albo piwo. W ciepłe weekendy często trudno tu znaleźć chociaż jeden wolny stolik, dlatego co jakiś czas miasto udostępnia na ogródki kolejne przestrzenie, zwłaszcza w ścisłym centrum miasta.

Już niebawem ogródki mają pojawić się na ul. Szewskiej, czyli jednej z uliczek wokół Starego Rynku.

- Impulsem był wniosek od restauratorów i mieszkańców ulicy o wyrażenie zgody na wystawienie stolików na zewnątrz - mówi Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania. - Ale chodniki są wąskie i dodatkowo zastawione samochodami, więc bez zmiany sposobu parkowania nie byłoby to możliwe. Stąd propozycja, by przynajmniej na czas sezonu letniego zmienić parkowanie na równoległe - dodaje.

d1qtapn

Do tej pory samochody parkowały tutaj ukośnie, wjeżdżając częściowo na chodnik, który niedawno wyremontowano. Po zmianie kierowcy będą parkować równolegle, stając na ulicy. To jednak oznacza, że będzie mogło tu zaparkować mniej samochodów, ale, jak wyjaśnia Wiśniewski, przeprowadzono w tej sprawie konsultacje społeczne z mieszkańcami, którzy zaakceptowali zmiany.

Ogródki na ul. Szewskiej mają pojawić się już w połowie czerwca.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1qtapn

Podziel się opinią

Share
d1qtapn
d1qtapn
Więcej tematów