Trwa ładowanie...
ddm2seb

Na Starym Rynku w Poznaniu jest za ciemno? Miasto wymieni oświetlenie

W ciągu najbliższych tygodni na poznańskim Starym Rynku pojawi się nowe, mocniejsze oświetlenie. Ma ono poprawić poczucie bezpieczeństwa u mieszkańców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Starym Rynku w Poznaniu jest za ciemno? Miasto wymieni oświetlenie
(wikipedia.org, Fot: Stanisław Nowak)
ddm2seb

Oświetlenie Starego Rynku budzi zastrzeżenia zwłaszcza późną jesienią i zimą, kiedy nie tylko wcześniej zapada zmrok, ale nie też nie ma ogródków gastronomicznych mających dodatkowe lampy. Spacerując po nieoświetlonym i w dodatku bardzo nierównym bruku, niełatwo o potknięcie. Na dodatek samo przechadzanie się po słabo oświetlonym rynku zmniejsza poczucie bezpieczeństwa.

Nowe władze Poznania za jeden z głównych punktów swojej polityki postawiły sobie zmianę wizerunku Starego Rynku, który ma wyglądać estetyczniej i być miejscem bezpiecznym, dlatego podjęto decyzję o wymienieniu znajdującego się tu oświetlenia na nowe – mocniejsze i jednocześnie bardziej przyjazne.

- Dzięki temu na Starym Rynku będzie jaśniej, z czym faktycznie jest problem od dawna. Ma to znaczenie również dla lepszego obrazu z kamer monitoringu miejskiego – poinformował na Facebooku Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania odpowiedzialny m.in. za bezpieczeństwo. – Przy współpracy z operatorem chcemy również docelowo doświetlić blok śródrynkowy, często po zmroku narażony na różne wykroczenia – dodał.

ddm2seb

Jak się jednak okazuje, słabe oświetlenie wcale nie utrudnia pracy operatorom monitoringu miejskiego.

- Nie docierały do nas jakiekolwiek zastrzeżenia od operatorów na oświetlenie Starego Rynku – zapewnia w rozmowie z Wirtualną Polską Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy poznańskiej straży miejskiej.

Oświetlenie ma zostać wymienione na przełomie września i października. Wszystkie działania w tym zakresie są konsultowane z Miejskim Konserwatorem Zabytków.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

ddm2seb

Podziel się opinią

Share
ddm2seb
ddm2seb
Więcej tematów