Minuta ciszy przed meczem Świątek. Nagranie z Paryża

Minuta ciszy przed meczem półfinałowym French Open w Paryżu. Zgromadzeni przed rozgrywką Igi Świątek i Haddad Mai uczcili ofiary ataku nożownika, do którego doszło w parku na zachodzie Francji w czwartek nad ranem.

Minuta ciszy podczas półfinału wielkoszlemowego French Open w ParyżuMinuta ciszy podczas półfinału wielkoszlemowego French Open w ParyżuŹródło: Twitter
d15x1m3
d15x1m3

- Panie i Panowie, Roland-Garros i Francuska Federacja Tenisowa chcą uczcić minutą ciszy pamięć ofiar ataku w Annecy, do którego doszło kilka godzin temu. Nasze myśli są z nimi - brzmiał apel, po którym wszyscy zamilknęli.

Nagranie z tej chwili pojawiło się na oficjalnym koncie Roland-Garros.

d15x1m3

Władze poinformowały, że do ataku doszło na jednym z placów w Annecy. "Kilka osób, w tym dzieci, zostało rannych przez osobę uzbrojoną w nóż" - zakomunikowano.

Agencja AP informowała o nagraniu z ataku, na którym widać mężczyznę w ciemnych okularach wymachującego nożem i, jak się wydaje, wykrzykującego "w imię Jezusa Chrystusa", a następnie atakującego nożem usiłującego zbliżyć się do niego mężczyznę.

Lokalna prokurator stwierdziła, że przyczyny ataku są niejasne, a "motywacja terrorystyczna wydaje się mało prawdopodobna".

Sprawcą jest 31-letni obywatel Syrii, który posiadał prawo do azylu w Szwecji, ale ubiegał się również o azyl we Francji. Nie był znany służbom wywiadowczym. W dokumentach azylowych we Francji zadeklarował, że jest "chrześcijaninem z Syrii". Podczas ataku w Annecy miał krzyż i modlitewnik. Jest ojcem 3-letniego dziecka i ma żonę Szwedkę – podają media.

d15x1m3

Iga Świątek w półfinale

O godz. 18.50 rozpoczął się mecz liderki światowego rankingu tenisowego Igi Świątek z rozstawioną z numerem 14. Brazylijką Beatriz Haddad Maią w półfinale wielkoszlemowego French Open w Paryżu.

Iga Świątek nie dała szans rywalce. Pewny awans do 1/8 finału [SKRÓT MECZU]

Świątek broni tytułu wywalczonego rok temu. Na kortach im. Rolanda Garrosa najlepsza była także w sezonie 2020, a obecnie jej łączny bilans meczów w tym turnieju to 26-2.

d15x1m3

Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego po raz drugi w karierze zmierzy się z Haddad Maią. W ubiegłym roku w Toronto górą była Brazylijka, która wygrała 6:4, 3:6, 7:5.

Świątek w Paryżu walczy nie tylko o obronę tytułu, ale również o zachowanie prowadzenia w światowym rankingu. Jeśli nie awansuje do finału, to straci je na rzecz Sabalenki.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.