Trwa ładowanie...

Na Naramowicach powstaną nowa szkoła i przedszkole

• Władzom Poznania udało się porozumieć z UAM ws. przekazania gruntu pod budowę nowej szkoły i przedszkola • Znajdzie się w nich miejsce dla 600 uczniów i 150 przedszkolaków • Oba budynki mają zostać oddane do użytku w ciągu dwóch lat
Share
Na Naramowicach powstaną nowa szkoła i przedszkole
Źródło: Urząd Miasta Poznania, Fot: wizualizacja
dd6mqjq

Naramowice to dynamicznie rozbudowująca się dzielnica Poznania. Rozrostowi osiedli mieszkaniowych nie towarzyszy jednak równie szybka rozbudowa miejskiej infrastruktury. Nie chodzi tylko o brak sprawnie funkcjonującej komunikacji miejskiej, który sprawia, że jednocześnie jest to najbardziej zakorkowany rejon miasta, lecz również o brak odpowiedniej bazy edukacyjnej dla mieszkających tu dzieci. Brakuje szkół, przedszkoli oraz żłobków.

Od kilku lat wskazywano, że idealnym miejscem dla nowej szkoły podstawowej i przedszkola byłaby działka przy ul. Zagajnikowej, ale była ona w użytkowaniu wieczystym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Władzom Poznania bardzo zależało na tym, aby przejąć ten grunt od UAM. Negocjacje w tej sprawie właśnie zakończyły się sukcesem.

- 18 lipca zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski oraz prof. Bronisław Marciniak, rektor UAM, podpisali akt notarialny - umowę darowizny. Na jej podstawie miasto przejęło w trybie nieodpłatnym prawie dwuhektarową nieruchomość - informuje Urząd Miasta Poznania.

dd6mqjq

Na przejętej działce powstanie zespół szkolno-przedszkolny, w którym mają działać 24 oddziały szkoły podstawowej i 6 oddziałów przedszkola, co pozwoli uczyć się, bawić i rozwijać 600 uczniom i 150 przedszkolakom. Teren wokół obiektu zostanie zagospodarowany - powstanie tu m.in. boisko ze sztuczną nawierzchnią, bieżnie, place gier i zabaw.

Udało się już uzyskać decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego. Została też wybrana firma, która przygotuje dokumentację budowlano-techniczną.

Prace projektowe, wraz z pozwoleniem na budowę, wykonane mają zostać do końca grudnia 2016 r., a budynki zostaną oddane do użytku w ciągu dwóch lat - tak, aby uczniowie we wrześniu 2018 r. mogli rozpocząć rok szkolny już w nowej szkole.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dd6mqjq

Podziel się opinią

Share
dd6mqjq
dd6mqjq
Więcej tematów