Trwa ładowanie...

Na Naramowicach powstają dwa nowe bloki z mieszkaniami komunalnymi

Przy ul. Rubież rozpoczęła się budowa dwóch nowych bloków z 62 mieszkaniami komunalnymi. Pierwsi lokatorzy mają się tu wprowadzić już za rok.

Na Naramowicach powstają dwa nowe bloki z mieszkaniami komunalnymiŹródło: Urząd Miasta Poznania
d2cuqj7
d2cuqj7

Jesienią 2014 r. w trakcie kampanii wyborczej Jacek Jaśkowiak zapowiadał, że podczas swojej pierwszej kadencji na stanowisku prezydenta Poznania doprowadzi do wybudowania aż czterech tysięcy nowych mieszkań komunalnych.

Na razie plan Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych jest o połowę skromniejszy, ale powoli zaczyna być realizowany. 10 grudnia wiceprezydent Arkadiusz Stasica dokonał symbolicznego wbicia pierwszej łopaty na placu budowy pierwszych dwóch bloków, które mają powstać przy ul. Rubież. Łącznie mają tu zostać oddane do użytku 62 mieszkania i dwa lokale użytkowe.

- Niektórzy malkontenci powiedzą, że to tylko 62 mieszkania, ale to dopiero mały krok, by powiększyć zasoby ZKZL. Pozostaje mi życzyć wykonawcy dotrzymania terminów, a mieszkańcom dobrego mieszkania tutaj - mówi Stasica.

Mieszkania w nowych blokach mają być dwupokojowe i mieć powierzchnię około 50 metrów kwadratowych. Wszystkie mają być wyposażone w balkony. Do dyspozycji lokatorów zostaną udostępnione pomieszczenia gospodarcze, po jednym na każdą kondygnację w każdej z klatek schodowych. Cztery mieszkania zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

d2cuqj7

Oprócz w pełni gotowych mieszkań z panelami na podłogach, płytkami w kuchni i w pełni wyposażonej łazience, projekt przewiduje zagospodarowanie terenu wokół budynków. Powstanie tu plac zabaw, nowe drogi, parkingi i chodniki. Nie zabraknie również zieleni.

W przyszłym roku ZKZL planuje rozpocząć budowę kolejnych bloków w pięciu lokalizacjach, gdzie łącznie zostanie oddanych do użytku 360 nowych mieszkań: ul. Bolka (92 lokale), ul. Dymka (96), ul. Hlonda (124), ul. św. Wawrzyńca (48).

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2cuqj7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cuqj7
Więcej tematów