ycipk-6m5edl

Na Naramowicach powstają dwa nowe bloki z mieszkaniami komunalnymi

Przy ul. Rubież rozpoczęła się budowa dwóch nowych bloków z 62 mieszkaniami komunalnymi. Pierwsi lokatorzy mają się tu wprowadzić już za rok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Naramowicach powstają dwa nowe bloki z mieszkaniami komunalnymi
(Urząd Miasta Poznania)
ycipk-6m5edl

Jesienią 2014 r. w trakcie kampanii wyborczej Jacek Jaśkowiak zapowiadał, że podczas swojej pierwszej kadencji na stanowisku prezydenta Poznania doprowadzi do wybudowania aż czterech tysięcy nowych mieszkań komunalnych.

Na razie plan Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych jest o połowę skromniejszy, ale powoli zaczyna być realizowany. 10 grudnia wiceprezydent Arkadiusz Stasica dokonał symbolicznego wbicia pierwszej łopaty na placu budowy pierwszych dwóch bloków, które mają powstać przy ul. Rubież. Łącznie mają tu zostać oddane do użytku 62 mieszkania i dwa lokale użytkowe.

- Niektórzy malkontenci powiedzą, że to tylko 62 mieszkania, ale to dopiero mały krok, by powiększyć zasoby ZKZL. Pozostaje mi życzyć wykonawcy dotrzymania terminów, a mieszkańcom dobrego mieszkania tutaj - mówi Stasica.

ycipk-6m5edl

Mieszkania w nowych blokach mają być dwupokojowe i mieć powierzchnię około 50 metrów kwadratowych. Wszystkie mają być wyposażone w balkony. Do dyspozycji lokatorów zostaną udostępnione pomieszczenia gospodarcze, po jednym na każdą kondygnację w każdej z klatek schodowych. Cztery mieszkania zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Oprócz w pełni gotowych mieszkań z panelami na podłogach, płytkami w kuchni i w pełni wyposażonej łazience, projekt przewiduje zagospodarowanie terenu wokół budynków. Powstanie tu plac zabaw, nowe drogi, parkingi i chodniki. Nie zabraknie również zieleni.

W przyszłym roku ZKZL planuje rozpocząć budowę kolejnych bloków w pięciu lokalizacjach, gdzie łącznie zostanie oddanych do użytku 360 nowych mieszkań: ul. Bolka (92 lokale), ul. Dymka (96), ul. Hlonda (124), ul. św. Wawrzyńca (48).

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

ycipk-6m5edl

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-6m5edl

ycipk-6m5edl
ycipk-6m5edl