Trwa ładowanie...
d1jyx1s

Na jeziorze Śniardwy odnaleziono zwłoki mężczyzny

Odnaleziono zwłoki jednej z siedmiu osób
zaginionych po przejściu we wtorek nad mazurskimi jeziorami
gwałtownych burz. Na ciało mężczyzny natrafił żeglarz na jeziorze
Śniardwy, w miejscowości Głodowo.

d1jyx1s

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/gid,9133583,kat,32834,galeriazdjecie.html )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/gid,9133583,kat,32834,galeriazdjecie.html )
Skutki gwałtownych burz na Mazurach

Policja na razie nie podaje personaliów mężczyzny, ponieważ trwa identyfikacja zwłok - poinformowała Anna Siwek, rzecznik warmińsko-mazurskiej policji. Dodała, że ciało mężczyzny samo wypłynęło na powierzchnię wody.

d1jyx1s

Wciąż trwają poszukiwania sześciu osób, uznawanych za zaginione po wtorkowej nawałnicy. Akcja m.in. z udziałem kilkudziesięciu nurków, ekip na łodziach, psów do wyszukiwania zwłok w wodzie i dostępnego sprzętu (m.in. sonarów używanych przez różne służby) prowadzona jest na czterech jeziorach: Śniardwy, Mikołajskie, Tałty i Łabap. Zakończy się o zmroku i będzie kontynuowana w niedzielę.

Gwałtowne burze, które przeszły nad mazurskimi jeziorami we wtorek po południu, spowodowały wywrócenie ok. 40 jachtów i łodzi. Akcja poszukiwawcza prowadzona była najpierw równolegle na lądzie i wodzie; obecnie działania prowadzone są prawie wyłącznie na jeziorach.

Trzy pierwsze ofiary nawałnicy znaleziono od razu po burzy, czwartą wyłowili nurkowie w czwartek wieczorem.

Sobota jest czwartym dniem poszukiwań prowadzonych m.in. przez nurków straży pożarnej, WOPR i policji. W czwartek znaleziono ciało jednego żeglarza - 18-latka z Łomży, który zginął na Niegocinie koło Giżycka. Trzy osoby zginęły we wtorek i zostały odnalezione tuż po przejściu nawałnicy, która spowodowała wywrotki na jeziorach około czterdziestu jachtów i łodzi. Nadal poszukiwanych jest sześć osób, uznanych za zaginione.

d1jyx1s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jyx1s
Więcej tematów