ycipk-47b8qk

Na jakie kierunki studiów w Poznaniu było najwięcej chętnych?

Blisko cztery tysiące osób starało się w tym roku o miejsce na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Medycznym. Na UAM najpopularniejszym kierunkiem okazało się prawo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na jakie kierunki studiów w Poznaniu było najwięcej chętnych?
(Fotolia, Fot: amyinlondon)
ycipk-47b8qk

1 października rozpoczął się nowy rok akademicki. Ze statystyk wynika, że najpopularniejszymi kierunkami studiów, na które próbowali dostać się maturzyści, były kierunki medyczne.

Na Uniwersytecie Medycznym o miejsca na kierunku lekarskim walczyło w sumie 3927 kandydatów, czyli w sumie o jedno miejsce ubiegało się aż 17 kandydatów. Jeszcze większa konkurencja była na kierunku lekarsko-dentystycznym, gdzie trzy tysiące chętnych oznacza, że o jeden indeks rywalizowały 32 osoby.

Na największej poznańskiej uczelni, czyli Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza największą popularnością cieszyło się prawo. Chęć studiowania tego kierunku deklarowało 1683 kandydatów.

ycipk-47b8qk

Ponad 20 osób starało się o jedno miejsca na filologii szwedzkiej, ale na tym kierunku jest tylko 12 miejsc, podobnie jak nie nieco mniej popularnej filologii duńskiej. Z podobnych powodów niełatwo było się dostać także za geodezję i kartografię, gdzie studia mogło rozpocząć tylko 40 osób.

Z kolei na Politechnice Poznańskiej najwięcej chętnych było do studiowania logistyki (1425 kandydatów), a na Uniwersytecie Przyrodniczym – weterynarii, gdzie o 60 miejsc rywalizowało 1000 osób.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

ycipk-47b8qk
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-47b8qk

ycipk-47b8qk
ycipk-47b8qk