Trwa ładowanie...
d1fmtvo

Na jakie kierunki studiów w Poznaniu było najwięcej chętnych?

Blisko cztery tysiące osób starało się w tym roku o miejsce na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Medycznym. Na UAM najpopularniejszym kierunkiem okazało się prawo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na jakie kierunki studiów w Poznaniu było najwięcej chętnych?
(Fotolia, Fot: amyinlondon)
d1fmtvo

1 października rozpoczął się nowy rok akademicki. Ze statystyk wynika, że najpopularniejszymi kierunkami studiów, na które próbowali dostać się maturzyści, były kierunki medyczne.

Na Uniwersytecie Medycznym o miejsca na kierunku lekarskim walczyło w sumie 3927 kandydatów, czyli w sumie o jedno miejsce ubiegało się aż 17 kandydatów. Jeszcze większa konkurencja była na kierunku lekarsko-dentystycznym, gdzie trzy tysiące chętnych oznacza, że o jeden indeks rywalizowały 32 osoby.

Na największej poznańskiej uczelni, czyli Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza największą popularnością cieszyło się prawo. Chęć studiowania tego kierunku deklarowało 1683 kandydatów.

d1fmtvo

Ponad 20 osób starało się o jedno miejsca na filologii szwedzkiej, ale na tym kierunku jest tylko 12 miejsc, podobnie jak nie nieco mniej popularnej filologii duńskiej. Z podobnych powodów niełatwo było się dostać także za geodezję i kartografię, gdzie studia mogło rozpocząć tylko 40 osób.

Z kolei na Politechnice Poznańskiej najwięcej chętnych było do studiowania logistyki (1425 kandydatów), a na Uniwersytecie Przyrodniczym – weterynarii, gdzie o 60 miejsc rywalizowało 1000 osób.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1fmtvo

Podziel się opinią

Share
d1fmtvo
d1fmtvo
Więcej tematów