Trwa ładowanie...

Na A4 spłonął autokar, którym podróżowały dzieci

Autokar, którym podróżowało 40 dzieci, zapalił się na opolskim odcinku autostrady A4 w stronę Katowic - podaje RMF FM. Do zdarzenia doszło na wysokości Góry Świętej Anny, na 263 kilometrze autostrady.

Share
Na A4 spłonął autokar, którym podróżowały dzieci
Źródło: WP, fot: Paweł Kozioł
d4h8j4r

- Wszyscy pasażerowie opuścili autokar, w związku z tym nie mamy informacji o osobach poszkodowanych - powiedział kapitan Łukasz Olejnik z Państwowej Straży Pożarnej. Wszyscy pasażerowie są bezpieczni i przebywają w MOP-ie, czyli miejscu obsługi podróżnych przy autostradzie.

Jak poinformował w TVN24 rzecznik policji w Strzelcach Opolskich, autokarem podróżowało czterdzieścioro dzieci. Autokar wiózł je znad morza do Dąbrowy Górniczej - podaje serwis Nowej Trybuny Opolskiej.

- Kiedy wjeżdżaliśmy pod górę nagle stwierdziłem, że silnik zaczyna słabnąć - powiedział reporterowi nto.pl kierowca autokaru. - Spojrzałem w lusterko i zobaczyłem kłęby dymu i płomienie wydobywające się z komory silnika. Natychmiast się zatrzymałem i kazałem szybko wyjść na zewnątrz dzieciom i czwórce opiekunów i iść na pobliską stację - opowiada kierowca.

Mężczyzna sam próbował gasić pożar, ale nie był w stanie opanować płomieni.

d4h8j4r

Podziel się opinią

Share
d4h8j4r
d4h8j4r
Więcej tematów