Trwa ładowanie...
dsa9maj

"My nie błagamy o wolność, my o nią walczymy". Genialny film IPN-u podbija sieć

4,5 minuty - tyle trwa animacja przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej o tytule "Niezwyciężeni". Film przedstawia dzieje Polski od II wojny światowej do upadku komunizmu. W ciągu niespełna dwóch dni obejrzano go ponad 500 tys. razy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Niezwyciężeni".
Kadr z filmu "Niezwyciężeni". (Youtube.com)
dsa9maj

W piątek w stołecznym Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki "Przystanek Historia", swoją premierę miał film "Niezwyciężeni". To krótka animacja przedstawiająca wydarzenia historyczne w okresie 1939-1989 z perspektywy Polaków.

- Jest to głos suwerennego państwa, które wystawiło do tej wojny czwartą co do wielkości armię, poniosło największe ofiary i jako jedyne walczyło w tym konflikcie od pierwszego do ostatniego dnia. Bez polskiej perspektywy nie da się w pełni zrozumieć przebiegu, ale też konsekwencji II wojny – powiedział Adam Hlebowicz, zastępca dyrektora Biura Edukacji Narodowej IPN, podczas uroczystego pokazu.

Internauci masowo udostępniają i komentują wideo. "Wspaniały projekt! Dziękujemy!", "Brawo IPN!", "Niech świat się dowie." - piszą.

dsa9maj

Film dostępny jest również w angielskiej wersji lektorskiej, oraz z angielskimi, rosyjskimi i chińskimi napisami. Narratorem angielskiej wersji filmu jest brytyjski aktor Sean Bean (gwiazda "Gry o tron"), a polskiej Mirosław Zbrojewicz.

O tym, jak mówić o polskiej przeszłości, opowiedział naszemu reporterowi Krzysztof Noworyta - producent i współautor scenariusza "Niezwyciężonych".

dsa9maj

Podziel się opinią

Share
dsa9maj
dsa9maj
Więcej tematów