Trwa ładowanie...
d2wl2jg

Muzealny Uniwersytet III Wieku. Jak wyglądało życie Śląska podczas II wojny światowej?

Gliwice zapraszają wszystkich Seniorów do Muzealnego Uniwersytetu III Wieku. Nowy cykl, w który pod wpływem rosnącego zainteresowania przekształciła się kameralna Środa dla Seniorów rozpoczną się spotkaniem w [ Radiostacji ]( http://polskastacja.pl ). Po prezentowanej tam wystawie Miasta Górnego Śląska i Zagłębia 1939 - 1945 oprowadzi jeden z jej autorów - dr Mirosław Węcki z Archiwum Państwowego w Katowicach, którym będzie można porozmawiać o tym, jak wyglądało życie codzienne w miastach regionu podczas drugiej wojny światowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(Materiały prasowe)
d2wl2jg

Zaprezentowane na wystawie materiały archiwalne pochodzące z lat 1939 - 45 uwidaczniają odmienność wojennej rzeczywistości w miastach powiatowych znajdujących się w wyraźnie wyodrębnionych strefach. Obok miast niemieckiego Górnego Śląska, takich jak Gliwice, Zabrze, Bytom było to włączone do III Rzeszy w 1939 r. województwo śląskie z Katowicami oraz obszary będące przed wojną częściami województw kieleckiego i krakowskiego.

Ekspozycja poza zagadnieniami ogólnymi opisuje wojenną rzeczywistość poszczególnych miast: Katowic, Chorzowa, Gliwic, Zabrza, Bytomia, Tarnowskich Gór, Bielska, Cieszyna, Pszczyny, Rybnika, Chrzanowa, Olkusza, Sosnowca, Będzina i Żywca.

Wstęp wolny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy proszą o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.

d2wl2jg

Podziel się opinią

Share

d2wl2jg

d2wl2jg
Więcej tematów