Trwa ładowanie...
d3spdyc

Muzealny Uniwersytet III Wieku. Jak wyglądało życie Śląska podczas II wojny światowej?

Gliwice zapraszają wszystkich Seniorów do Muzealnego Uniwersytetu III Wieku. Nowy cykl, w który pod wpływem rosnącego zainteresowania przekształciła się kameralna Środa dla Seniorów rozpoczną się spotkaniem w [ Radiostacji ]( http://polskastacja.pl ). Po prezentowanej tam wystawie Miasta Górnego Śląska i Zagłębia 1939 - 1945 oprowadzi jeden z jej autorów - dr Mirosław Węcki z Archiwum Państwowego w Katowicach, którym będzie można porozmawiać o tym, jak wyglądało życie codzienne w miastach regionu podczas drugiej wojny światowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzealny Uniwersytet III Wieku. Jak wyglądało życie Śląska podczas II wojny światowej?
(Materiały prasowe)
d3spdyc

Zaprezentowane na wystawie materiały archiwalne pochodzące z lat 1939 - 45 uwidaczniają odmienność wojennej rzeczywistości w miastach powiatowych znajdujących się w wyraźnie wyodrębnionych strefach. Obok miast niemieckiego Górnego Śląska, takich jak Gliwice, Zabrze, Bytom było to włączone do III Rzeszy w 1939 r. województwo śląskie z Katowicami oraz obszary będące przed wojną częściami województw kieleckiego i krakowskiego.

Ekspozycja poza zagadnieniami ogólnymi opisuje wojenną rzeczywistość poszczególnych miast: Katowic, Chorzowa, Gliwic, Zabrza, Bytomia, Tarnowskich Gór, Bielska, Cieszyna, Pszczyny, Rybnika, Chrzanowa, Olkusza, Sosnowca, Będzina i Żywca.

Wstęp wolny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy proszą o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.

d3spdyc

Podziel się opinią

Share
d3spdyc
d3spdyc
Więcej tematów