Trwa ładowanie...
d2qxfja

Muszą się przeprowadzić z powodu budowy metra. Mieszkańcy się boją, władze dzielnicy nic nie wiedzą

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Szwedzkiej 17 na Pradze-Północ muszą się przeprowadzić z powodu budowy stacji drugiej linii metra. Wykonawca budowy, Astaldi, poinformował ich, że po tygodniu wrócą do swoich mieszkań. Reporter WP Klaudiusz Michalec rozmawiał z lokatorami. Niektórzy z nich skarżą się, że zawiadomienie otrzymali kilka dni temu, od firmy, a nie od władz miasta.

Share
d2qxfja

Władze dzielnicy o całej sprawie dowiedziały się od mieszkańców, a nie od wykonawcy. Burmistrz Pragi-Północ w rozmowie z nami nie krył zaskoczenia. - Myślę, że to jest nieporozumienie - dodał. Władze dzielnicy podkreślają, że znalezienie lokali zastępczych - gdyby przeprowadzka okazała się na stałe - byłoby dla nich "dramatyczną sytuacją".

150 mieszkańców trzech kamienic na ulicy Szwedzkiej będzie musiało się wynieść, ponieważ tarcza będzie kruszyła głazy narzutowe pod budynkami. Pani Aneta, która jest w ciąży i pan Paweł - wcześniej już eksmitowani z ulicy Stalowej - boją się, że nie będą mogli wrócić do swojego mieszkania. Nie podoba im się, że nie mają prawa wybrać, czy chcą zostać w mieszkaniu czy się wyprowadzić. Natomiast pan Tadeusz i jego żona Ewa starają się zachować spokój.

d2qxfja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qxfja
Więcej tematów