Trwa ładowanie...
meksyk

Mur w budowie. Trump opublikował zdjęcia

Prezydent USA opublikował cztery zdjęcia pokazujące proces budowy muru między Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi. Budowa jest jedną z głównych obietnic wyborczych Trumpa.

Share
Mur w budowie. Trump opublikował zdjęcia
Źródło: Twitter, Fot: Twitter
d4dc85x

Administracja prezydenta Trumpa w swoim projekcie budżetu zwróciła się do Kongresu o przyznanie około 1,6 mld dol. na budowę pierwszego odcinka muru o długości blisko 120 km, którego większa część miałaby stanąć na granicy Teksasu z Meksykiem.

Granica USA z Meksykiem liczy 3,1 tys. km. Pod koniec października 2017 r. firmy biorące udział w przetargu na budowę muru rozpoczęły kosztem 20 mln dol. instalowanie ośmiu prototypów tej konstrukcji: czterech z betonu i czterech ze stali oraz betonu, o wysokości od 6 do 10 metrów i długości około 10 metrów.

Budowę prototypów finansuje podległy resortowi bezpieczeństwa kraju Urząd Imigracji i Kontroli Ceł (Immigration and Customs Enforcement) z funduszy, które ministerstwo to otrzymało w poprzednim roku budżetowym.

Zobacz także: Stalińska na strajku kobiet: politycy i biskupi chcą zmusić kobiety do rodzenia chorych dzieci i zostawić je same

Donald Trump podczas kampanii wyborczej ocenił koszt realizacji swojego planu na 8 mld dol. Zdaniem niezależnych ekspertów budowa całego muru będzie kosztować od 15 do 25 mld dol.

Źródło: Twitter / WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dc85x

Podziel się opinią

Share
d4dc85x
d4dc85x
Więcej tematów