Trwa ładowanie...
d1twyai

Mundurowi zapowiadają happening w Warszawie. Mówią o hawajskich tańcach i konfetti

Związkowcy służb mundurowych mają dość. Chcą zorganizować happening w Warszawie i przypomnieć największe wpadki wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Służby zapowiadają happening w stolicy
Służby zapowiadają happening w stolicy (WP.PL)
d1twyai

Happening zaplanowano na 2 października. Funkcjonariusze mają ruszyć o godzinie 12 z Placu Zamkowego i przemaszerować przed Pałac Prezydencki. Jak podaje RMF FM, to tam ma pojawić się petycja z żądaniami służby mundurowej.

Później uczestnicy wydarzenia przejdą na Plac Na Rozdrożu. - Zobaczymy i hawajskie tańce, kto wie czy nie przeleci jakiś helikopter, który rozsypie konfetti. A może będzie też orszak umundurowanych postaci ze skrzydłami anielskimi - cytuje szefa policyjnych związków Rafała Jankowskiego RMF FM.

Warto przypomnieć, że w lipcu służby mundurowe rozpoczęły akcję, poprzez którą ma zwrócić uwagę na niskie pensje i naciski ze strony przełożonych na liczbę wystawionych mandatów. Tym samym policja zamiast mandatów wydaje pouczenia.

d1twyai

Zobacz także: Wspólny Marsz Niepodległości. Zaskakująca prośba Jakiego do Trzaskowskiego

Związkowcy chcą podwyżek, waloryzacji płac (pensji nie rewaloryzowano od 2012 r.) i powrotu do prawa do emerytury po piętnastu latach pracy. Według obowiązującego w Polsce prawa policjanci nie mogą strajkować. Dlatego są zmuszeni zastosować inne formy protestu. Jest to strajk włoski, czyli niezwykle skrupulatne wykonywanie swoich obowiązków, oraz stosowanie pouczeń zamiast dawania mandatów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d1twyai

Podziel się opinią

Share
d1twyai
d1twyai
Więcej tematów