Trwa ładowanie...
db6nmu8

Mubarak o koalicji antyterrorystycznej

Zwycięstwo koalicji antyterrorystycznej zależy od powstania państwa palestyńskiego - powiedział w niedzielę prezydent Egiptu Hosni Mubarak podczas telewizyjnego przemówienia.

db6nmu8
db6nmu8

Według prezydenta, zwycięstwo światowej koalicji będzie możliwe tylko wtedy, gdy zostanie rozwiązany konflikt palestyńsko-izraelski. Wiarygodność międzynarodowej kampanii walki z terroryzmem zależy nie tylko od sukcesu Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej, Rosji i ONZ w wyeliminowaniu przemocy, ale również od rozpoczęcia negocjacji i powstania państwa palestyńskiego.

Prezydent wskazał także na trudną walkę Egiptu z fundamentalistami muzułmańskimi. Przez wiele lat policja prowadziła wojnę przeciwko terrorystom, niszcząc ich organizacje, aresztując większość przywódców, odcinając ich od źródeł finansowania i wykrywając ich powiązania z innymi grupami terrorystycznymi działającymi poza Egiptem - powiedział Mubarak.

Egipskie, radykalne grupy prowadziły od 1992 roku do 1997 roku wojnę z rządem Mubaraka. Wojna ta doprowadziła do śmierci 1200 osób i zagroziła egipskiej turystyce.

Dzięki akcji antyterrorystycznej egipskim władzom udało się rozbić grupy terrorystyczne. Jednak wielu ich członków przeniosło się do Afganistanu, gdzie wstąpili do al-Qaedy. (mk)

db6nmu8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db6nmu8
Więcej tematów