Trwa ładowanie...

MSZ z wizytą w Syrii. Reżim al-Asada "wysoko ceni polskie stanowisko"

Wiceminister Spraw Zagranicznych Andrzej Papierz złożył wizytę w Damaszku. Rozmawiał ze swoim syryjskim odpowiednikiem, Fayssalowi Mikdadem. Przedstawiciel rządu Baszara al-Asada powiedział, że "wysoko ceni polskie stanowisko wobec syryjskich uchodźców".

MSZ z wizytą w Syrii. Reżim al-Asada "wysoko ceni polskie stanowisko"Źródło: Twitter
d3qg7fe

Polska delegacja po raz pierwszy złożyła wizytę w państwie pod reżimem Baszara al-Asada. Podczas spotkania syryjski wiceminister Mikdad podkreślił, że wysoko ceni polskie stanowisko w sprawie uchodźców syryjskich oraz wsparcie, jakie Polska udzieli w wypełnianiu obowiązków w tym zakresie. Syryjski wiceminister dodał również, że stanowisko Polski jest "realistyczne i racjonalne", podkreślił, że jest to właściwy sposób, aby pomóc Syrii.

Wiceminister MSZ Andrzej Papierz spotkał się Fayssalem Mikdadem

Celem wizyty Papierza w Syrii było omówienie konkretnego projektu dotyczącego powrotu syryjskich uchodźców do ich kraju. Polska wyszła już z inicjatywą wybudowania, w miejscu wybranym przez Syryjczyków, domów dla ponad 100 rodzin mieszkających obecnie w Libanie. Dzięki temu odciążeniu rząd syryjski będzie mógł stworzyć infrastrukturę zdrowia i edukacji.

Papierz zwrócił uwagę, że Polska sprzeciwiła się planowi przymusowego przesiedlenia syryjskich uchodźców w UE. - "Stoimy na stanowisku, że należy pomagać tym, którzy stracili dach nad głową, tu w Syrii. Celem naszej wizyty jest sprawdzenie, jakie kroki można podjąć" - oświadczył wiceminister.

Polska wspiera Syryjczyków, ale w Syrii

Andrzej Papierz dodał, że wolą jego narodu jest stworzenie programu pilotowego, które wesprze Syrię w czasie konfliktu. Istotna jest w tym pomoc uchodźcom powracającym z Libanu. Po spotkaniu uznał, że zebrał już odpowiednie informację, aby taki plan wcielić w życie.

Źródło: sana.sy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qg7fe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qg7fe
Więcej tematów