PolskaMSZ: wiceminister Aleksander Stępkowski odwołany z funkcji

MSZ: wiceminister Aleksander Stępkowski odwołany z funkcji

• Stępkowski odpowiedzialny był za sprawy prawne, traktatowe oraz prawa człowieka

• W marcu i czerwcu reprezentował Polskę podczas obrad Komisji Weneckiej

• MSZ nie podało powodu odwołania Stępkowskiego z funkcji

MSZ: wiceminister Aleksander Stępkowski odwołany z funkcji
Źródło zdjęć: © Agencja Gazeta | Wojciech Olkuśnik

Wiceminister spraw zagranicznych Aleksander Stępkowski, odpowiedzialny za sprawy prawne, traktatowe oraz prawa człowieka, został odwołany z funkcji - poinformował dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak.

- Wiceminister Aleksander Stępkowski został odwołany z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - poinformował dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Stępkowski był w MSZ odpowiedzialny za sprawy prawne, traktatowe oraz prawa człowieka. W imieniu polskiego rządu kontaktował się z Komisją Europejską oraz Komisją Wenecką, które przyglądały się zmianom prawa w Polsce; m.in. w marcu i czerwcu reprezentował Polskę podczas obrad Komisji Weneckiej w Wenecji.

Premier Beata Szydło podpisała jego nominację na tę funkcję 26 listopada br.

Jak informował MSZ w chwili powołania Stępkowskiego, jest on doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowo zajmuje się prawem porównawczym prywatnym i publicznym oraz myślą polityczną i prawną (m.in. polską tradycją republikańską), zwłaszcza zaś determinującym wpływem, jaki filozofia wywiera na kształt instytucji prawnych.

Jako prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris angażował się w ochronę praw człowieka na forum Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Komitetu Praw Dziecka ONZ, Europejskiego Komitetu Praw Społecznych

Był stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (2000 i 2001), University of Manchester (1999), University of Oxford (2002), Katholike Universiteit Leuven (2003).

Źródło artykułu:PAP
odwołaniemszkomisja wenecka

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (126)