Trwa ładowanie...
d21vbjv

MSZ Ukrainy: prawie 300 przypadków złamania rozejmu na wschodzie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy odnotowało prawie 300 przypadków złamania rozejmu obowiązującego od 5 września w walkach sił rządowych z przeciwnikiem na wschodzie kraju - poinformował rzecznik resortu Jewhen Perebyjnis.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MSZ Ukrainy: prawie 300 przypadków złamania rozejmu na wschodzie
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d21vbjv

- Od czasu ogłoszenia uzgodnionego przez wszystkie strony konfliktu wstrzymania ognia pozycje ukraińskich wojskowych zostały ostrzelane przez oddziały rosyjskiej armii i nielegalne ugrupowania zbrojne co najmniej 296 razy - powiedział na konferencji prasowej.

- W wyniku tych ostrzałów 16 ukraińskich żołnierzy zginęło, a 98 zostało rannych - dodał.

Rzecznik zaznaczył, że ofiary są także wśród ludności cywilnej. Informowały o nich władze Doniecka, gdzie w ostatnich dniach w efekcie ostrzału artyleryjskiego zginęło osiem osób cywilnych, a kilkanaście zostało rannych.

Perebyjnis przekazał, że z terytorium Federacji Rosyjskiej wciąż dostarczana jest na Ukrainę broń i inny sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu armii sąsiedniego państwa. Przedstawiciel MSZ oświadczył, że w poniedziałek jego resort przekazał stronie rosyjskiej notę protestu z żądaniem natychmiastowego wstrzymania inwazji na Ukrainę.

d21vbjv

Podziel się opinią

Share
d21vbjv
d21vbjv
Więcej tematów