Trwa ładowanie...
d4gmpnw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

MSZ Ukrainy: prawie 300 przypadków złamania rozejmu na wschodzie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy odnotowało prawie 300 przypadków złamania rozejmu obowiązującego od 5 września w walkach sił rządowych z przeciwnikiem na wschodzie kraju - poinformował rzecznik resortu Jewhen Perebyjnis.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MSZ Ukrainy: prawie 300 przypadków złamania rozejmu na wschodzie
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d4gmpnw

- Od czasu ogłoszenia uzgodnionego przez wszystkie strony konfliktu wstrzymania ognia pozycje ukraińskich wojskowych zostały ostrzelane przez oddziały rosyjskiej armii i nielegalne ugrupowania zbrojne co najmniej 296 razy - powiedział na konferencji prasowej.

- W wyniku tych ostrzałów 16 ukraińskich żołnierzy zginęło, a 98 zostało rannych - dodał.

Rzecznik zaznaczył, że ofiary są także wśród ludności cywilnej. Informowały o nich władze Doniecka, gdzie w ostatnich dniach w efekcie ostrzału artyleryjskiego zginęło osiem osób cywilnych, a kilkanaście zostało rannych.

Perebyjnis przekazał, że z terytorium Federacji Rosyjskiej wciąż dostarczana jest na Ukrainę broń i inny sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu armii sąsiedniego państwa. Przedstawiciel MSZ oświadczył, że w poniedziałek jego resort przekazał stronie rosyjskiej notę protestu z żądaniem natychmiastowego wstrzymania inwazji na Ukrainę.

d4gmpnw

Podziel się opinią

Share

d4gmpnw

d4gmpnw
Więcej tematów