Trwa ładowanie...
dcadots

MSZ Syrii ostrzega: obcy żołnierze, którzy najadą Syrię, wrócą do kraju w trumnach

• Syryjski minister spraw zagranicznych ostrzega przed wojskową interwencją lądową
• Arabia Saudyjska ogłosiła gotowość wysłania do Syrii swych wojsk lądowych do walki z Państwem Islamskim
• Aby pokonać Państwo Islamskie, koalicja musi połączyć operacje lotnicze z lądowymi
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syryjski minister spraw zagranicznych Walid el-Mualim
Syryjski minister spraw zagranicznych Walid el-Mualim (PAP/EPA)
dcadots

Syryjski minister spraw zagranicznych Walid el-Mualim ostrzegł w sobotę, że jeśli zagraniczne oddziały wejdą do jego kraju, wrócą do domu w trumnach. W czwartek Arabia Saudyjska ogłosiła gotowość wysłania do Syrii swych wojsk lądowych do walki z Państwem Islamskim.

- Jakakolwiek interwencja lądowa bez zgody syryjskiego rządu będzie aktem agresji, której stawimy opór(...) żałujemy, ale ci, którzy nas najadą, wrócą do swych krajów w trumnach - powiedział na konferencji prasowej.

Dodał, że zwykły rozsądek i logika wskazują, że pomysł saudyjskich oddziałów w Syrii jest trudny do wyobrażenia, ale "z szalonymi przywódcami Arabii Saudyjskiej nic nie jest zbyt daleko idące".

dcadots

Rzecznik saudyjskich sił zbrojnych generał Ahmed Asiri powiedział w czwartek agencji AP, że Arabia Saudyjska jest gotowa wysłać wojska lądowe do walki z Państwem Islamskim (IS) w Syrii, jeśli na taką operację zdecydują się przywódcy koalicji pod wodzą USA.

Wyraził przekonanie, że aby pokonać Państwo Islamskie, koalicja musi połączyć operacje lotnicze z lądowymi. Nie ujawnił, jak duże siły Arabia Saudyjska zamierza wysłać do Syrii.

Koalicja prowadzi naloty na cele IS w Iraku i Syrii od września 2015 roku. Arabia Saudyjska uczestniczy w tych nalotach.

dcadots

Podziel się opinią

Share
dcadots
dcadots
Więcej tematów