Trwa ładowanie...
d17y32w

MSZ odradza podróże do Egiptu poza główne ośrodki turystyczne

W związku z możliwością wystąpienia realnych zagrożeń dla bezpieczeństwa polskich obywateli Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do Egiptu poza główne ośrodki turystyczne nad Morzem Czerwonym - podano w komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja w Kairze
Policja w Kairze (AFP, Fot: Khaled Desouki)
d17y32w

"Obywatele polscy przebywający w Kairze oraz innych większych miejscowościach Egiptu powinni zachować szczególną ostrożność i ograniczyć poruszanie się do bezpośredniego sąsiedztwa swoich domów i miejsc pracy" - napisano w komunikacie MSZ przesłanym PAP.

Ze względu na coraz częstsze przypadki zarażenia wirusem H1N1 na terenie całego Egiptu MSZ zaleca także unikanie miejsc publicznych: bazarów, muzeów czy centrów handlowych.

MSZ uznaje jednocześnie za możliwe, z punktu widzenia bezpieczeństwa polskich obywateli, wyjazdy zorganizowane do egipskich ośrodków turystycznych nad Morzem Czerwonym; ostrzega jednak przed wszelkimi wyjazdami indywidualnymi oraz grupowymi poza ośrodki turystyczne. Za szczególnie niebezpieczne resort uznaje wyjazdy do gubernatorstwa Północnego Synaju, ze względu na znaczny wzrost w ostatnim okresie działalności grup przestępczych oraz ataków terrorystycznych.

d17y32w

MSZ podkreśla także, że wszystkie osoby przebywające w Egipcie powinny zgłosić swój pobyt w systemie e-konsulat, a w razie wątpliwości co do sytuacji bezpieczeństwa kontaktować się bezpośrednio z ambasadą RP w Kairze pod numerem telefonu +201005485500.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca także monitorowanie ogłoszeń zamieszczanych na stronie internetowej ambasady RP w Kairze i informacji w mediach lokalnych.

Od obalenia przez armię w lipcu 2013 roku islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego, pierwszego szefa państwa wybranego w wolnych wyborach, w Egipcie wzrosła liczba zamachów bombowych i innych ataków wymierzonych w siły bezpieczeństwa.

d17y32w

Podziel się opinią

Share
d17y32w
d17y32w
Więcej tematów