Trwa ładowanie...
dv2x7u2

MSWiA walczy z symbolami komunistycznymi w policji

Do końca maja ma zostać przygotowany wykaz symboli upamiętniających UB i MO, znajdujących się w obiektach i na terenach należących do policji. Za usuwanie tablic i pomników związanych z ideologią komunistyczną odpowiedzialne będzie Biuro Tradycji i Historii Policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MSWiA walczy z symbolami komunistycznymi w policji
(PAP, Fot: Marcin Obara)
dv2x7u2

- To jest kwestia postaw, wartości. Będzie chodziło o usunięcie wszystkich symboli komunizmu w szerszym ujęciu (...) Nie wolno w ogóle gloryfikować tamtych formacji, które służyły Polsce uzależnionej od wschodniego sąsiada i tak naprawdę temuż wschodniemu imperium - powiedział wiceminister Jarosław Zieliński.

Wiceminister dodał także, że - nie ma usprawiedliwienia dla dalszej obecności tablic i pomników upamiętniających funkcjonariuszy bezpieki i system komunistyczny na obiektach i terenach policyjnych w wolnej Polsce.

- Nie będziemy aż tak się zastanawiać nad tym, jakie osoby są tam umieszczone. Jeśli dotyczy to gloryfikacji tamtych formacji czy ich funkcjonariuszy, to takie symbole zostaną usunięte - podsumował Jarosław Zieliński.

dv2x7u2

Podziel się opinią

Share
dv2x7u2
dv2x7u2
Więcej tematów