Trwa ładowanie...
mswia

MSWiA uspokaja po zamachach w Hiszpanii. "Robimy wszystko, aby Polacy byli bezpieczni"

- Nie ma rekomendacji w zakresie wprowadzenia stopnia alarmowego w Polsce w odniesieniu do zagrożeń terrorystycznych – powiedział Mariusz Błaszczak. Będą dodatkowe patrole policji i Straży Granicznej w miejscach, w których przebywa dużo ludzi.

Share
MSWiA uspokaja po zamachach w Hiszpanii. "Robimy wszystko, aby Polacy byli bezpieczni"
Źródło: PAP
d3ffj1a

Po tym jak zakończyło się posiedzenie Międzyresortowego Zespołu do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych, szef MSWiA zapewnił, że służby są przygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom.

Minister Mariusz Błaszczak zaznaczył, że służby cały czas analizują wszystkie informacje i sygnały. – Robimy wszystko, aby Polacy byli bezpieczni. (…)Pozostaję w stałym kontakcie ze służbami i jestem na bieżąco informowany – podkreślił.

Zamach terrorystyczny w Barcelonie

Sformułowano zalecenia dla Policji i Straży Granicznej dotyczące dodatkowych patroli na dworcach kolejowych, lotniskach, centrach handlowych, miejsc odwiedzanych przez turystów oraz innych dużych skupisk ludzkich.

d3ffj1a

Służby apelują, żeby zwracać szczególną uwagę na przedmioty oraz pakunki pozostawione bez opieki. Każdą sytuację, która wzbudza nasz niepokój, należy niezwłocznie zgłaszać funkcjonariuszom.

Zamach w Hiszpanii

W wyniku obu zamachów zginęło 14 osób. W pierwszym z ataków zginęło 13 osób, a ponad 100 zostało rannych w czwartkowym zamachu z użyciem furgonetki na zatłoczonej ulicy w Barcelonie - podały władze Katalonii. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Kierowcy pojazdu nie udało się dotychczas zatrzymać.

W piątek nad ranem doszło do drugiego ataku terrorystycznego w Hiszpanii. Od kul policji w nadmorskim kurorcie Cambrils zginęło tam 5 napastników. W wyniku ich ataku nie żyje jedna osoba, 6 jest rannych.

d3ffj1a

Podziel się opinią

Share
d3ffj1a
d3ffj1a
Więcej tematów