Trwa ładowanie...

MSWiA: Polska jest gotowa wysłać mundurowych do Grecji

Polska może wysłać do Grecji grupę 200 mundurowych w związku z sytuacją z migrantami na granicy tego kraju. Deklarację taką złożył szef resortu spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński.

Share
MSWiA: Polska jest gotowa wysłać mundurowych do Grecji
Źródło: PAP, Fot: EPA/ORESTIS PANAGIOTOU
d278nce

"W imieniu polskich władz złożyłem deklarację, że Polska jest w stanie bardzo szybko, jeżeli będzie taka potrzeba, wysłać do Grecji 100-osobowy oddział Straży Granicznej i 100-osobowy oddział Policji. " - powiedział dziennikarzom w Brukseli Kamiński.

- Jesteśmy w stanie udzielić Grekom bardzo realnej pomocy - stwierdził minister, a słowa którego cytuje Polskie Radio 24. Stacja wyjaśnia, że polskie służby przekazały już deklarację w tej sprawie do Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej - Frontex.

d278nce

W środę w Brukseli odbyło się spotkanie ministrów spraw wewnętrznych państw Unii Europejskiej poświęcone kryzysowi migracyjnemu na greckiej granicy.

"Koronawirus karą za homoseksualizm". Szef KPRM komentuje słowa księdza

Zamieszki na granicy z Turcją rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Greckie władze poinformowały, że w ciągu pięciu ostatnich dni powstrzymały przed przekroczeniem granicy niemal 28 tys. osób. Aresztowanych zostało z kolei 220 osób, którym udało się przejść nielegalnie granicę. Są też ofiary śmiertelne.

d278nce

Szacuje się, ze po tureckiej stronie pasa granicznego może znajdować się ponad 15 tys. imigrantów z państw Bliskiego Wschodu. Władze Grecji zwróciły się o pomoc do instytucji unijnych.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d278nce

Podziel się opinią

Share
d278nce
d278nce
Więcej tematów