Trwa ładowanie...

SMS do migrantów. Kamiński podał treść

Mariusz Kamiński przekazał w mediach społecznościowych, ze migranci, którzy pojawiają się na granicy polsko-białoruskiej, otrzymują SMS-a. Wiadomości zawierają informację, że granica jest chroniona.

Share
MSWiA o komunikacie do imigrantów MSWiA o komunikacie do imigrantów Źródło: East News, fot: Jakub Kaminski
d3x427q

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikował na Twitterze treść komunikatu, który otrzymują imigranci zbliżający się do granicy polsko-białoruskiej.

"Polska granica jest chroniona. Białoruskie władze okłamały cię. Wracaj do Mińska! Nie bierz żadnych tabletek od białoruskich żołnierzy" - przytoczył treść SMS-a polityk.

Oprócz tego wiadomość zawiera link, który prowadzi do strony MSWiA. Tam w pięciu językach: angielskim, arabskim, rosyjskim, francuskim oraz polskim zamieszono informacje, oraz ostrzeżenia dla migrantów.

d3x427q

Zobacz też: Ostrzejszy kurs wobec Polski? Pytania o zmiany za Odrą

Komunikaty MSWiA skierowane do imigrantów

"Granica z Polską jest pilnie strzeżona. Nielegalne przekraczanie granicy i niszczenie zabezpieczeń granicznych może sprawić, że trafisz do więzienia! Znajdujesz się przy granicy białorusko-polskiej. Nielegalne przekraczanie granicy Polski jest przestępstwem i spotka się z adekwatną reakcją polskich służb" - brzmi treść kolejnego komunikatu.

Na stronie MSWiA można znaleźć także informacje, że w Polsce obowiązuje stan wyjątkowy. To oznacza, że granica z Białorusią jest pilnie strzeżona.

d3x427q

"Podejmując próby nielegalnego przekroczenia granicy, narażasz się na odpowiedzialność karną. Jest to przestępstwo, za które w Polsce grozi więzienie" - ostrzega resort.

Oprócz tego MSWiA dodało, że granica jest stale monitorowana. "Nie próbuj niszczyć znajdujących się na granicy zasieków! Grozi za to kara" - można przeczytać.

Służby w komunikacie zaznaczają, że przekroczenie polskiej granicy nie pomoże w przedostaniu się do Niemiec.

d3x427q

"Pogarszające się warunki atmosferyczne są niebezpieczne dla twojego zdrowia i życia. Próby ukrywania się i nocowania pod gołym niebem mogą skończyć się dla ciebie tragicznie. Nie ryzykuj, wracaj do Mińska! Wracaj do domu! Chroń swoje życie i zdrowie!" - brzmi komunikat.

Resort zaznaczył również, aby imigranci nie brali żadnych tabletek oraz innych środków, które oferowane są im na Białorusi. Mogę one być trujące.

Unijna komisarza zaniepokojona sytuacją na granicy

Unijna komisarz Ylvy Johansson w czwartek wieczorem ma spotkać się z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim. Polityk jest zaniepokojona sytuacją na granicy polsko-białoruskiej - przekazało RMF FM.

d3x427q

Spotkanie unijnej komisarz z szefem MSWiA potwierdził rzecznik Komisji Europejskiej Asalber Jahz.

Johansson jest zaniepokojona śmiercią imigrantów na granicy. Według niej ochrona granic nie może odbywać się kosztem życia ludzkiego.

Źródło: Twitter, PAP, RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3x427q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x427q
d3x427q
Więcej tematów