Mroźna zima jeszcze nas potrzyma? Sprawdź prognozę
Zimowe kurtki, czapki, szale i rękawiczki jeszcze się przydadzą. Wiosny bowiem nie widać, a zima wciąż daje nam się we znaki. Jak informuje IMGW w ciągu najbliższych dni nadal będziemy odczuwać zimne powietrze pochodzenia arktycznego.
Rekordowo zimno było w nocy w rejonie Bieszczad. Występuje tam zjawisko inwersji powietrza, cieplej jest w górnych partiach gór niż w dolinach. - Rano na Połoninie Wetlińskiej było 16 stopni mrozu. W tym samym czasie w położonych znacznie niżej Ustrzykach Górnych notowano minus 25 stopni Celsjusza - powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR, Waldemar Olszewski. Mroźno było także w Stuposianach i Komańczy, gdzie termometry wskazywały po 22 stopnie mrozu. Minus 18 stopni Celsjusza było także w Baligrodzie i Terce.
W poniedziałek na południowym zachodzie i zachodzie kraju zachmurzenie będzie duże lub całkowite. Na krańcach południowo-zachodnich możliwe słabe opady śniegu. W pozostałej części kraju raczej bezchmurnie, jedynie na Wybrzeżu Wschodnim może przelotnie poprószyć śniegiem.
Od kilku dni temperatury oscylują w dzień od około -7 na polskim biegunie zimna, Suwalszczyźnie, do 0 stopni na południowym zachodzie. Wiatr z kierunków wschodnich, umiarkowany lub słaby nad większa częścią kraju.
W nocy nadal bardzo mroźno. Temperatura minimalna od -15 stopni na północnym wschodzie, około -10 stopni w centrum, do -7 stopni na krańcach zachodnich. Miejscami wystąpią mgły osadzające szadź.
We wtorek zachmurzenie małe lub umiarkowane, na zachodzie i miejscami na północy kraju duże. Temperatura maksymalna od -10 stopni w Suwałkach, około -5 stopni w centrum, do 0 stopni na Dolnym Śląsku. Na Wybrzeżu mocno powieje, zatem temperatura odczuwalna może być jeszcze niższa niż wskażą słupki termometrów. W pozostałych regionach kraju wiatr umiarkowany.
Więcej przeczytasz w serwisie Pogoda