Trwa ładowanie...

Mróz będzie trzymał. W weekend zmiana pogody

W najbliższych dniach nie powinniśmy spodziewać się radykalnej zmiany pogody. Będzie trzymał mróz, szczególnie na wschodzie i w górach. W nocy może dochodzić nawet do -15 stopni. Ociepli się dopiero w weekend.

Share
Mróz będzie trzymał. W weekend zmiana pogody
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Ociepa
d3cp7ny

Pogoda zdążyła przyzwyczaić nas do znacznych spadków temperatur. W Poroninie o godz. 6.00 było aż -22.8 stopni C. Z kolei w Ratułowie o 5.00 stacja pomiarowa zanotowała -22,6 stopni. O godzinie 2.00 w Łopusznej temperatura spadła do –22,4. Nieco cieplej jest m.in w Lądku Zdroju, gdzie o godz. 6.00 było -15,4 stopni, a w Słoszowie –17,4.

Nad naszym biegunem zimna najniższe temperatury były o godzinie 3.00. Temperatura spadła tam do zaledwie -13,2 stopni. Obecnie najcieplej jest w Świętokrzyskiem oraz na Mazowszu. W tych regionach Polski na termometrach o godz. 6.00 było lekko poniżej -4 stopni.

Najbliższe dni nie przyniosą drastycznych zmian w pogodzie. Nadal Polska będzie w objęciach wyżu znad Estonii, który jest częścią większego klina wyżowego ośrodka stacjonującego nad Rosją. Wyże i brak chmur powodują niemałe spadki temperatury.

d3cp7ny

Spadnie śnieg

W środę na przeważającym obszarze Polski będziemy mieli zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane. Nieco więcej chmur spodziewać się można w pasie Polski południowej, gdzie po południu możliwy przelotny opad śniegu. Najwięcej białego puchu powinno pojawić się na Podkarpaciu.

Na termometrach średnio około –4, –5 stopni. Najzimniej będzie w górach oraz na Podlasiu i Warmii. Tam odpowiednio od –11 do –8 stopni.

Mroźna noc

Noc ze środy na czwartek również będzie mroźna. Najniższych temperatur spodziewamy się przede wszystkim na krańcach Polski północno-wschodniej, gdzie lokalnie możliwe spadki do –15 stopni. Niewiele cieplej powinno być w górach: do –13 stopni. W centrum i na południu do –8, lokalnie przy rozpogodzeniach do –10 stopni. Najcieplej jak zawsze nad samym morzem, gdzie temperatura nie powinna spaść do wartości poniżej –4 stopni.

d3cp7ny

Wiatr słaby, odczuwalny, może potęgować uczucie chłodu.

Ocieplenie w weekend

W kolejnych dniach na południowym wschodzie Polski, za sprawą niewielkiego wycinka frontu, pojawią się opady śniegu, które sukcesywnie będą przesuwały się w kierunku woj. świętokrzyskiego i łódzkiego, aby dotrzeć do Podlasia i Warmii i przynieść tam nową pokrywę śnieżną. Temperatura nadal będzie wahać się w zakresie między –4 a –8 stopni.

Weekend prawdopodobnie z zauważalnym ociepleniem, przede wszystkim na zachodzie Polski, gdzie dotrze aktywny, ciepły front atmosferyczny przynosząc na początku intensywne opady śniegu, które będą przechodzić w opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Do tego czasu cieszmy się zimą w jej delikatnym wydaniu.

Jarosław Turała

d3cp7ny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3cp7ny

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cp7ny
d3cp7ny
Więcej tematów