ycipk-1nx4xt
ycipk-1nx4xt

Możliwe zmiany w programie papieskich podróży

Watykan po raz pierwszy nie wykluczył w niedzielę możliwości zmiany planów przyszłych podróży Jana Pawła II z powodu złego stanu zdrowia papieża.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1nx4xt

Rzecznik Watykanu, Joaquin Navarro Valls, dał do zrozumienia, że 82-letni papież uda się w lipcu do Toronto w Kanadzie na obchody katolickiego Światowego Dnia Młodzieży, ale może zrezygnować z dwóch innych punktów programu 11-dniowej podróży do Ameryki - pielgrzymek do Meksyku i Gwatemali.

Toronto jest pewne. Co do innych, zobaczymy - przytaczają słowa Navarro Vallsa agencje Associated Press i Reuters. Z kontekstu wypowiedzi wynikałoby, że mówiąc innych, rzecznik Watykanu miał na myśli Meksyk i Gwatemalę.

Żadnej decyzji jeszcze nie podjęto. Wszystko, co zostało potwierdzone, jest potwierdzone - powiedział Navarro Valls. Zapytany później przez korespondentkę telewizji meksykańskiej, czy papież może nie przyjechać do Meksyku, Navarro Valls wyraził nadzieję, że wizyta się odbędzie.

ycipk-1nx4xt

Rozmawiając z innymi dziennikarzami, Navarro Valls zapewniał, że wszystkie podróże Jana Pawła II zaplanowane na ten rok dojdą do skutku. Zaznaczył jednak, że ze względu na stan zdrowia papieża, w ich programie mogą nastąpić pewne zmiany.

Rzecznik Watykanu podkreślił, że Jan Paweł II jest zdecydowany kontynuować swe podróże.

Po Kanadzie, Meksyku i Gwatemali papież ma odwiedzić - w dniach 16-19 sierpnia - Polskę. Na wrzesień zaplanowano papieską pielgrzymkę do Chorwacji, a w styczniu przyszłego roku - na Filipiny.(miz)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1nx4xt

ycipk-1nx4xt
ycipk-1nx4xt