Trwa ładowanie...
d4c4i4b

Mówili, że są pielgrzymami. Ukradli księdzu 6 tys. zł

Ksiądz uwierzył, że nieznajoma kobieta oraz mężczyzna są pielgrzymami i zaoferował im nocleg w domu parafialnym. Później zorientował się, że gdy był w kościele, został okradziony.
Share
Złodzieje podawali się za pielgrzymów
Złodzieje podawali się za pielgrzymówŹródło: Policja
d4c4i4b

Do kradzieży w jednej z parafii w gminie Opole Lubelskie doszło w ubiegłą środę. 24-letni mężczyzna i 32-letnia kobieta pojawili się w parafii wieczorem. Przekonywali, że pielgrzymują do Hiszpanii i potrzebują noclegu. Proboszcz im uwierzył.

Ksiądz nie spodziewał się, że może paść ofiarą kradzieży. Zaufał nieznajomym przybyszom do tego stopnia, że zostawił ich samych w domu parafialnym. Sam udał się do kościoła. Para wykorzystała ten moment i ukradła 6 tys. zł.

Proboszcz później zorientował się, że brakuje pieniędzy. O wszystkim powiedział policjantom, którzy zatrzymali kobietę i mężczyznę podających się za pielgrzymów. Początkowo utrzymywali, że nie mają nic wspólnego z kradzieżą, ale w końcu przyznali się do winy i oddali pieniądze.

d4c4i4b

Jak podaje lubelska policja, para kradzież tłumaczyła trudną sytuacją materialną. Teraz zamiast na pielgrzymkę, mogą trafić nawet na 5 lat do więzienia.

Zobacz także: Hofman wyznaje: "Wiesz, jak jest z wrogami. Dowiesz się na końcu, że ci wbiją ci nóż w plecy”

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d4c4i4b

Podziel się opinią

Share
d4c4i4b
d4c4i4b
Więcej tematów