Trwa ładowanie...

Most we Wronkach zostanie zamknięty. Inspektor nadzoru budowlanego zauważył pęknięcia

Wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego przeprowadził kontrolę na moście na drodze wojewódzkiej nr 182. Podczas inspekcji zauważył rozszczelnienia i pęknięcia, w związku z czym podjął decyzję o zamknięciu wiaduktu, do czasu usunięcia nieprawidłowości.
Share
Most we Wronkach zostanie zamknięty do czasu usunięcia nieprawidłowości
Most we Wronkach zostanie zamknięty do czasu usunięcia nieprawidłowościŹródło: poznan.uw.gov.pl
d2o9swy

Inspekcja 176-metrowego mostu została przeprowadzona we wtorek przez wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. - Stwierdzone uszkodzenia w kontrolowanym obiekcie mogą zagrażać życiu bezpieczeństwu życia i zdrowia ludzi. Wyniki kontroli są jednoznaczne i wymagają natychmiastowej reakcji. Nawet kilka godzin oczekiwania może doprowadzić do tragedii - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Źródło: poznan.uw.gov.pl

Podczas kontroli stwierdzono szereg nieścisłości. Zauważono rozszczelnienie i pęknięcie chodnika na dojściu do obiektu oraz rozszczelnienia pomiędzy jezdnią i krawężnikiem, a także krawężnikiem a chodnikiem. Pęknięcia były również zauważalne w skarpie gruntowej i ciosie podłożyskowym. Zaobserwowano również deformację balustrady nad szczeliną pomiędzy przęsłami. Ostatnim zastrzeżeniem są ruchy masowe gruntów, w związku z budową ścieżki pieszo-rowerowej.

d2o9swy

Zobacz także: Mieszkańcy bloku przy ul. Piaskowej 9 o przymusowym wykwaterowaniu

Źródło: poznan.uw.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2o9swy

Podziel się opinią

Share
d2o9swy
d2o9swy
Więcej tematów