Trwa ładowanie...
d6zq2vz

Moskwa: przygotowania do szczytu Putin-Kadafi

Na dobry klimat w stosunkach Rosji z Libią wskazali we wtorek ministrowie spraw zagranicznych obu państw, zapowiadając spotkanie prezydenta Władimira Putina z libijskim przywódcą Muammarem Kadafim.

d6zq2vz

Na razie nie ustalono miejsca i terminu planowanego szczytu, o którego przygotowaniach rozmawiali przybyły do Moskwy minister Muhammad Abd ar-Rahman Szalkam z ministrem Igorem Iwanowem.

W czasie poprzedniej wizyty w Moskwie pod koniec lipca ub. r. , Abd ar-Rahman Szalkam przekazał Putinowi zaproszenie do odwiedzenia Trypolisu, które zostało przyjęte.

Zdaniem szefa rosyjskiego MSZ, dobry klimat w stosunkach między obu państwami stwarza nadzieje na rozszerzenie współpracy, przede wszystkim handlowo-gospodarczej. Libijski gość podzielił tę opinię i podkreślił, że jego kraj jest zainteresowany rosyjskimi technologiami oraz rozszerzeniem kontaktów w energetyce i sektorze gazowym. Rosyjskie firmy mają, jak poinformował Szalkam, uczestniczyć w budowie jednej z największych w Afryce elektrowni oraz realizacji projektów dotyczących budowy nowych gazociągów.

Pod koniec sierpnia oficjalna agencja rosyjska ITAR-TASS podała, że Kadafi przyjedzie z wizytą do Moskwy przed końcem tego roku. Później - bez komentarza - wycofała tę wiadomość. (mk, miz)

d6zq2vz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6zq2vz
Więcej tematów