Trwa ładowanie...
moskwa

Moskwa. Policja zatrzymała ponad 500 osób, które chciały uczestniczyć w wiecu opozycji

Policjanci zatrzymali 520 osób, jeszcze przed rozpoczęciem sobotniej manifestacji w Moskwie. Według rosyjskich władz, demonstracja opozycji jest nielegalna – podaje Reuters.

Share
Moskwa. Policja zatrzymała ponad 500 osób, które chciały uczestniczyć w wiecu opozycji
Źródło: PAP, fot: PAP/EPA
d3u48q6

Agencja, która cytuje świadków, informuje o tym, że wszystkich zatrzymanych przeniesiono do policyjnych busów. Działacze rosyjskiej opozycji zapowiedzieli w czwartek, że mimo ostatnich rewizji i zatrzymań, w tym jednego z najważniejszych jej liderów Aleksieja Nawalnego, nadal zamierzają zorganizować sobotni wiec.

Władze w Moskwie nie wydały pozwolenia na demonstrację. Nawalny został w środę aresztowany na 30 dni za wzywanie do udziału w sobotniej demonstracji w Moskwie. Opozycjonista nawoływał do niej tydzień wcześniej.

20 lipca w Moskwie zorganizowano pikietę na rzecz dopuszczenia niezależnych kandydatów do wyborów, do władz miejskich Moskwy. Głosowanie zaplanowano na 8 września. Nawalny dał rządzącym tydzień na to, by zarejestrowały wszystkich kandydatów zgłoszonych przez opozycję.

d3u48q6

Zwolennicy Aleksieja Nawalnego i pozostałych działaczy uważają, że wybory do władz Moskwy będą bardzo ważne. Oceniają, że będą mogli zwiększyć swoją obecność w stolicy, gdzie rządzą ludzie wspierani przez Kreml.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Jan Ołdakowski pod wrażeniem akcji WP. Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do udziału w niej

Źródło: mrf24.pl

d3u48q6

Podziel się opinią

Share
d3u48q6
d3u48q6
Więcej tematów