Trwa ładowanie...
d4psrwm
IAR

"Moskiewski Komsomolec" drwi z wypowiedzi Grzegorza Schetyny o Auschwitz

Bramy obozu Auschwitz otworzył oddział dowodzony przez Żyda. Tak "Moskiewski Komsomolec" wyjaśnia historyczne zawiłości, drwiąc z niedawnej wypowiedzi szefa polskiej dyplomacji.
Share
Grzegorz Schetyna
Grzegorz SchetynaŹródło: WP.PL
d4psrwm

Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna w rozmowie z Polskim Radiem stwierdził, że pierwszymi żołnierzami, którzy w 1945 r. otworzyli bramy obozu Auschwitz - Birkenau byli Ukraińcy, ponieważ działali w składzie zgrupowania nazywanego pierwszym Frontem Ukraińskim.

"Moskiewski Komsomolec" w tekście "Błąd Schetyny" tłumaczy, że w oddziałach, które walczyły w ramach I Frontu Ukraińskiego byli przedstawiciele różnych narodowości. Zauważa również, że pierwszy do obozu wszedł major Anatolij Szapiro, z pochodzenia Żyd.

Rosyjski dziennik kpi, że szef polskiej dyplomacji mówiąc o ukraińskim froncie sformowanym z Ukraińców zapewne popełnił "freudowski błąd", bowiem narodowe oddziały tworzono nie w ramach armii ZSRR, ale hitlerowskich Niemiec.

d4psrwm

Gazeta w sposób propagandowy tłumaczy swoim czytelnikom, że w Wehrmachcie, po stronie nazistów, walczyły odziały sformowane z mieszkańców okupowanych krajów, w tym z Polski. "A na Górnym Śląsku, skąd pochodzi sam Schetyna, według historyków zdążył powalczyć co czwarty mężczyzna". Dziennik pozwala sobie na obraźliwe stwierdzenia, że "w jakimś sensie ukraińscy kolaboranci rzeczywiście wyzwalali obozy koncentracyjne dokonując zagłady ich pensjonariuszy".

Zobacz również: Siergiej Ławrow nazwał wypowiedź Grzegorza Schetyny bluźnierstwem

d4psrwm

Podziel się opinią

Share
d4psrwm
d4psrwm
Więcej tematów