Trwa ładowanie...

Morawiecki zarejestrowany na szczepienie. Przyjmie preparat firmy AstraZeneca

Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie przeciw COVID-19. Faktem tym premier RP pochwalił się we wtorek w mediach społecznościowych. "Szczepionka - Astra Zeneca - już na mnie czeka" - napisał na Facebooku.

Share
Mateusz Morawiecki zostanie zaszczepiony AstraZeneką
Mateusz Morawiecki zostanie zaszczepiony AstraZenekąŹródło: EASTNEWS, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d2bw3nk

Mateusz Morawiecki jest już zarejestrowany na szczepienie przecie koronawirusowi. Premier pochwalił się tym faktem na Facebooku. Szef rządu opublikował także nagranie z momentu rejestracji za pomocą infolinii telefonicznej 989.

"Dziś nadszedł dzień, kiedy mogę powiedzieć: zarejestrowałem się! Wczoraj uruchomiono rejestrację dla mojego rocznika - 1968, więc wziąłem telefon, wykręciłem numer 989, podałem dane… I jest!" - oświadczył Morawiecki.

"Szczepionka - Astra Zeneca - już na mnie czeka. Razem ze mną bez problemu zarejestrowała się też moja żona, Iwona. Oboje przygotowujemy się na szczepienie" - napisał w opublikowanym wpisie.

d2bw3nk

Morawiecki zarejestronowany na szczepienie. "AstraZeneca już na mnie czeka"

Szef rządu nawiązał również tego, że wiele osób wskazywało, iż jako premier powinien zrobić to wcześniej. "Dać przykład, że szczepienia są bezpieczne, przeciąć spekulacje o spiskach i niebezpieczeństwie" - podkreślił.

"Najlepszym przykładem jest konsekwencja, cierpliwość, pokora i determinacja w dążeniu do celu. Nikt nie stoi ponad prawem i zasadami, które ustaliliśmy" - stwierdził premier. Jak dodał, niebawem każdy chętna na szczepienie osoba będzie mogła otrzymać pierwszą dawkę preparatu przeciw COVID-19.

Nowy harmonogram szczepień przeciw COVID-19

Przypomnijmy, że od wtorku wystartowała rejestracja na szczepienia dla osób od 52. roku życia, które na początku roku nie wypełnili formularza zgłoszeniowego na szczepienie. Rejestracja odbywa się przez internet, infolinię 989, SMS-em pod numerem 880-333-333 lub w punktach szczepień.

We wtorek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz koordynator Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk przedstawił nowy harmonogram szczepień, obejmujący zapisy na szczepienia kolejnych roczników. Zawiera on terminy łącznie do 10 maja 2021 r.

''Ręka Boga'' dla chorujących na COVID-19. Poruszający gest pielęgniarki z Brazylii

Źródło: Wiadomości WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2bw3nk

Podziel się opinią

Share
d2bw3nk
d2bw3nk
Więcej tematów