Trwa ładowanie...

MON zawiadamia prokuraturę ws. komisji Millera. "Poświadczenie nieprawdy"

Resort obrony powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez komisję Jerzego Millera, ministra spraw wewnętrznych i administracji w latach rządów Donalda Tuska. Taką informację przekazał szef MON Antoni Macierewicz.

MON zawiadamia prokuraturę ws. komisji Millera. "Poświadczenie nieprawdy"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d2mhgyw
d2mhgyw

- Członkowie komisji Millera, do prokuratury i sądu będzie należeć stwierdzenie którzy, są odpowiedzialni za poświadczenie nieprawdy w przynajmniej czterech kwestiach - stwierdził Macierewicz w rozmowie z TV Republika.

Chodzi o stenogramy rozmów członków Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego wyjaśniających przyczyny katastrofy w Smoleńsku. Z zapisu rozmów wynika, że wbrew faktom komisja Millera stwierdziła obecność gen. Andrzeja Błasika w kokpicie Tu-154M.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński i prawda o Smoleńsku

- W protokole będzie to tak zawarte, jak według naszej procedury, czyli czytając jest i historia razem z faktami, więc tutaj nie ma problemu z ułożeniem tego, według naszego protokołu. Tutaj Chodzi o to, że mamy fakty, czyli mamy ekspertyzę… – mówił jeden z członków komisji na stenogramach ujawnionych przez TV Republika w ubiegłym tygodniu.

- W ekspertyzie nie jest napisane, nie jest zidentyfikowana ta osoba, więc wprost w tym momencie, no nie możemy stuprocentowo powiedzieć, bo jakby dopiero, znaczy mamy ekspertyzę z CLK i będzie mielimy materiały od Bogusia. I dopiero w analizie po porównaniu tych materiałów stwierdzamy, że to był Dowództwa Sił Powietrznych, pomimo, że to medialnie wybrzmiało lub nie wybrzmiało - dodawał nagrany członek komisji.

d2mhgyw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mhgyw
Więcej tematów