Trwa ładowanie...

MON zakupił nową broń dla wojska nie znając wyników testów

Ministerstwo Obrony Narodowej podpisało umowę na zakup 53 tys. karabinków Grot. Kontrakt wart bagatella około 500 mln złotych został podpisana, choć testy broni wciąż nie zostały ukończone. Broń ma być dostarczona częściowo jeszcze w tym roku.
Share
MON zakupił nową broń dla wojska nie znając wyników testów
Źródło: East News
d3pmemb

Ministerstwo Obrony Narodowej podpisało umowę w tym tygodniu. Za około 500 mln złotych do Wojsko Obrony Terytorialnej i wojska operacyjne wzbogacą się o 53 tys. karabinków.

1000 sztuk nowej broni zostanie dostarczonych do końca tego roku. Umowę na dostawę karabinków Grot C 16 FB-M1 zawarto między Polską Grupą Zbrojeniową SA, w skład której wchodzi Fabryka Broni "Łucznik", a Jednostką Wojskową NIL jako gestorem, czyli zamawiającym.

Jak informuje portal Fakt.pl informuje, wszystko wskazuje na to, że testy broni nie zostały zakończone. Karabinki Grot zostały przekazane do testów w instytutach wojskowych w maju. Ich sprawdzanie miało potrawać planowo do lutego przyszłego roku. Jednak szef MON Antoni Macierewicz nie czekał na zakończenie fazy testów i już teraz podpisał umowę na zakup broni.

d3pmemb

Zobacz też:

d3pmemb

Podziel się opinią

Share
d3pmemb
d3pmemb
Więcej tematów