Trwa ładowanie...
d249ayd

MON buduje wystawę smoleńską na PGE Narodowym. Radio Zet: bez uzgodnienia z NATO. Rzecznik MON: nikt nie ma przeciwskazań

• Szczyt NATO rozpocznie się w piątek o 15.30
• W piątek o godz. 9.00 na Stadionie Narodowym spotkają się m.in. eksperci do spraw obronności, a następnie Andrzej Duda z prezydentem Barackiem Obamą
• Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowuje wystawę smoleńską na PGE Narodowym - informuje Radio ZET
• - Jest to wystawa, która była już pokazywana w Parlamencie Europejskim. Nikt z NATO nie ma przeciwskazań - powiedział dziennikarzom rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz
• Sekretarz Generalny NATO: to polska wystawa i rozumiem, jak ważna jest sprawa katastrofy dla Polski
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przygotowania na stadionie PGE Narodowy w Warszawie
Przygotowania na stadionie PGE Narodowy w Warszawie (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d249ayd

Na Stadionie Narodowym podczas szczytu NATO będzie kilka wystaw m.in. poświęconych szczytom Sojuszu z ubiegłych lat, Wojskom Obrony Terytorialnej, a także katastrofie smoleńskiej - poinformował w czwartek rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

- Na Stadionie Narodowym już postawiono wystawę smoleńską. Ta wystawa była też wystawiana w parlamencie Unii Europejskiej. Nikt z NATO nie ma żadnych przeciwskazań - powiedział w czwartek dziennikarzom Misiewicz. Pytany, czy prezentacja wystawy smoleńskiej była uzgadniana z przedstawicielami NATO, rzecznik MON powtórzył, że nikt nie widział przeciwskazań do jej pokazania.

Jak podało Radio Zet, wystawa smoleńska nie została wcześniej uzgodniona z kwaterą główną NATO i Sojusz zabiega, by ją usunięto. Sekretarz Generalny NATO odniósł się do tej kwestii. - To polska wystawa i rozumiem, jak ważna jest sprawa katastrofy dla Polski - podkreślił.

d249ayd

- Wystawa poświęcona katastrofie smoleńskiej na Stadionie Narodowym świadczy o tym, że nie zapominamy o naszej najnowszej historii. Zwłaszcza takiej, gdzie zginęła głowa państwa (...) Lech Kaczyński, który - zwłaszcza w Gruzji - przedstawiał, jak będzie wyglądała polityka rosyjska w odniesieniu do państw bałtyckich, w odniesieniu do Polski, de facto do całej Europy - powiedział Misiewicz.

Jak ocenił rzecznik MON, późniejszy prezydent Bronisław Komorowski "nie był w stanie tego zrozumieć". - Wydał Białą Księgę Bezpieczeństwa, gdzie zakładał, że nigdy nie dojdzie do agresji ze Wschodu, a widzimy, co dzieje się na Ukrainie. To jest jasne, że prezydent Komorowski miał błędną ocenę geopolityczną i stosunków z Rosją. W związku z powyższym oddajemy honor, oddajemy hołd i nikt z naszych sojuszników, nikt z Kwatery Głównej NATO nie ma nic przeciwko, dlatego że szanują to, co zrobił prezydent Lech Kaczyński - powiedział Misiewicz.

Według programu szczytu NATO w piątek ministrowie obrony i szefowie sztabów zwiedzą wystawę polskiego uzbrojenia oraz systemu rozpoznawczego Alliance Ground Surveillance (AGS), w ramach którego NATO ma w tym roku otrzymać pierwszy z pięciu bezzałogowych samolotów Global Hawk.

d249ayd

Podziel się opinią

Share

d249ayd

d249ayd
Więcej tematów