Trwa ładowanie...

Mogilno: Ewakuacja pociągu po informacji o podłożeniu bomby

Zamknięto dworzec kolejowy w Mogilnie po informacji o prawdopodobnym ładunku wybuchowym w pociągu. Na miejscu są 4 zastępy straży oraz specjalistyczna jednostka pirotechniczna z psem tropiącym. Policja przeszukuje pociąg.

Share
Mogilno: Ewakuacja pociągu po informacji o podłożeniu bomby
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
dy7tct7

Pociąg Intercity relacji Warszawa - Berlin został zatrzymany na stacji kolejowej w Mogilnie (Kujawsko-Pomorskie). Informacja o podłożonej bombie w pociągu została wysłana mailem do PKP Intercity w Łodzi. Przewoźnik natychmiast zaalarmował policję.

Ewakuowano około 600 pasażerów pociągu oraz mieszkańców pobliskich domów. Została dla nich otwarta pobliska szkoła - Zespół Szkół w Mogilnie.

dy7tct7

Ruch pociągów przejeżdżających przez Mogilno został całkowicie zablokowany. W stronę Poznania uruchomiono komunikację zastępczą.

Bomba w pociągu w Mogilnie? "Nie wiemy, czy to jest torba, czy cokolwiek innego"

- Centrum Wsparcia Klienta otrzymało wiadomość e-mailową, że w pociągu relacji Warszawa-Berlin o numerze 17207 jest podłożony ładunek wybuchowy. Jeśli chodzi o treść e-maila nie wiemy, czy to jest torba, czy cokolwiek innego - wyjaśniła w rozmowie z portalem cmg24.pl zastępca oficera prasowego KPP Mogilno, sierż. szt. Magdalena Pollak.

Do przeszukania pociągu przystąpiła grupa minersko-pirotechniczna z mogileńskiej policji. Na miejsce przybyły też cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Czy polscy muzułmanie mogą się zradykalizować? Zobacz wideo

Policjanci przez wiele godzin przeszukiwali pociąg. Ostatecznie okazało się, że alarm był fałszywy.

dy7tct7

Podziel się opinią

Share
dy7tct7
dy7tct7
Więcej tematów