Trwa ładowanie...

Moderna. Szczepionka na COVID dotrze do Polski. Jest data

Moderna. Szczepionka na COVID z tej amerykańskiej firmy dotrze do Polski już wkrótce. O terminie poinformował szer Agencji Rezerw Materiałowych. Wiadomo, że będzie to około 30 tys. dawek.

Share
Moderna. Szczepionka na COVID dotrze do Polski. Jest data
Moderna. Szczepionka na COVID dotrze do Polski. Jest dataŹródło: PAP/EPA, Fot: PAP/EPA/Gary Coronado / POOL, Gary Coronado / POOL
d3gur1h

Moderna uzyskała zielone światło od Europejskiej Agencji Leków oraz Komisji Europejskiej. Oznacza to, że szczepionka na COVID tej amerykańskiej firmy trafi do obrotu.

Moderna. Szczepionka na COVID wkrótce w Polsce

Pytany przez PAP szef Agencji Rezerw Materiałowych poinformował o prawdopodobnym terminie, w którym Moderna dostarczy do Polski szczepionkę na COVID.

d3gur1h

- W przyszłym tygodniu spodziewamy się pierwszej dostawy szczepionek firmy Moderna, która powinna wynieść około 29 tys. dawek - powiedział Michał Kuczmierowski.

Szczepionka na COVID przerosła rząd? Siemoniak: to porażka

Z informacji szefa ARM wynika, że w pierwszym kwartale 2021 roku Moderna wyśle do Polski około 800 tys. dawek szczepionki. Potwierdził to także Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień.

- Do końca marca powinno do Polski dojechać około 840 tys. dawek szczepionki Moderna. Jeszcze w styczniu powinno do nas dotrzeć blisko 70 tys. sztuk szczepionki tej firmy - tłumaczył polityk.

d3gur1h

Moderna. Szczepionka na COVID z mniejszymi wymaganiami

Dworczyk przypomniał też, że szczepionka na COVID firmy Moderna nie potrzebuje tak specjalistycznych warunków przechowywania jak ta, którą produkuje inna amerykańska firma Pfizer-BioNTech.

- Nie potrzebuje ona mrożenia głębokiego do -70 stopni. W temperaturze między 2 a 8 stopni może być przechowywana przez 30 dni. W związku z tym można ją rzeczywiście w nieco mniejszym reżimie transportować i przechowywać - podkreślił pełnomocnik ds. szczepień.

- Będziemy chcieli tę szczepionkę szeroko wykorzystywać w szczepieniach powszechnych, także od przyszłego tygodnia trafi ona już do naszego systemu. Jeszcze decyzje nie zapadły, do których szpitali, do których punktów szczepień, trafi na samym początku - dodał Michał Kuczmierowski, prezes ARM.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3gur1h

Podziel się opinią

Share
d3gur1h
d3gur1h
Więcej tematów