Trwa ładowanie...

Mocne słowa papieża. "Świat nienawidzi chrześcijan"

- Świat nienawidzi chrześcijan z tego samego powodu, z jakiego nienawidził Jezusa - powiedział w poniedziałek papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w Watykanie. - On przyniósł światło Boga, a świat woli mroki, by ukryć swe nikczemne uczynki - dodał.

Mocne słowa papieża. "Świat nienawidzi chrześcijan"Źródło: PAP/EPA, fot: Fabio Frustaci
d2say6t
d2say6t

Słowa te skierował podczas spotkania w obchodzoną uroczystość świętego Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła. Papież przypomniał słowa Jezusa do uczniów: "Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia".

- Także dzisiaj Kościół, by dać świadectwo światłu i prawdzie doświadcza w różnych miejscach ciężkich prześladowań, aż do najwyższej próby męczeństwa. Iluż naszych braci i sióstr w wierze doznaje krzywd, przemocy i jest nienawidzonych z powodu Jezusa - podkreślił Franciszek.

Następnie dodał: "Dzisiejszych męczenników jest więcej niż w pierwszych stuleciach. Kiedy czytamy historię pierwszych wieków, czytamy o wielkim okrucieństwie wobec chrześcijan". "To samo okrucieństwo jest dzisiaj i to na większą skalę, nie zapominajmy o tym" - wezwał papież.

d2say6t

Mówił o prześladowanych chrześcijanach: - Dzisiaj chcemy o nich myśleć i być blisko nich poprzez naszą miłość, naszą modlitwę, a także nasz płacz - powiedział.

Franciszek przypomniał, że w niedzielę, w dzień Bożego Narodzenia chrześcijanie w Iraku świętowali je w zburzonej katedrze. - To przykład wierności Ewangelii - wskazał.

Chrześcijanie ci, powiedział, "mimo trudnych doświadczeń i niebezpieczeństw świadczą z odwagą o swojej przynależności do Chrystusa i żyją Ewangelią angażując się na rzecz maluczkich, najbardziej zapomnianych czyniąc dobro wszystkim bez różnicy".

Na zakończenie spotkania papież ponownie złożył wiernym życzenia pokoju i pogody ducha. Podziękował również za wszystkie życzenia z całego świata, jakie w tych tygodniach otrzymał.

d2say6t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2say6t
Więcej tematów