Trwa ładowanie...

Mocne słowa Kosiniaka-Kamysza. "PSL powstrzyma PiS, który jest fałszywym obrońcą polskiej wsi"

Emocjonalne wystąpienie szefa ludowców. Władysław Kosiniak Kamysz był obecny podczas protestu rolników w Rębowie na Mazowszu. - Powstrzymamy fałszywych obrońców polskiej wsi, powstrzymamy PiS, powstrzymamy oszustów - zapowiedział lider PSL.

Share
Mocne słowa Kosiniaka-Kamysza. "PSL powstrzyma PiS, który jest fałszywym obrońcą polskiej wsi"
Źródło: PAP
d401pic

W sobotę zorganizowano wiec polityczny przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej. W spotkaniu uczestniczyło ok. 100 rolników i działaczy PSL. Obecny był również m.in. marszałek Mazowsza Adam Struzik i europoseł ludowców Jarosław Kalinowski.

- Powstrzymamy fałszywych obrońców polskiej wsi, powstrzymamy PiS, powstrzymamy oszustów. Przywrócimy w Polsce i sprawiedliwość, i prawo - mówił podczas protestu Władysław Kosiniak Kamysz. Szef PSL przekonywał, że to jego partia reprezentuje "prawdziwy ruch ludowy".

d401pic

Kosiniak-Kamysz zwrócił się również bezpośrednio do szefa rządu. - Tu jest Polska i tu są jej gospodarze, ci którzy od świtu do zmierzchu, panie premierze Morawiecki, ciężko pracują - mówił podniesionym głosem polityk. To jednak nie wszystko. Władysław Kosiniak-Kamysz zarzucił Mateuszowi Morawieckiemu, że nie zapisał programu dla polskiej wsi w tzw. "planie Morawieckiego".

- Panu się dzisiaj wieś spodobała. Pan sobie pojechał, może pierwszy raz w życiu nawet Pan stodołę zobaczył, jak Panu konferencje zorganizowali. Przeszedł się pan po polu w garniturze. Włożył pan nawet gumiaki. Ale pan wsi nie czuje, nie rozumie, nie zna, a co najgorsze, pan o nią nie dba - dodał prezes PSL.

"Plan dla wsi" według premiera

#

Warto przypomnieć, że już w sierpniu 2016 r. wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki oświadczył że Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (tzw. "plan Morawieckiego"), którego celem jest rozwój obszarów rolnych. Chodzi o m.in. wsparcie dla konkurencyjności gospodarstw rolnych, produkcji żywności wysokiej jakości, promocji branży rolno-spożywczej oraz wprowadzania innowacyjnych technologii do sektora spożywczego i leśno-drzewnego.

d401pic

Tymczasem pod koniec lipca premier Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przedstawili tzw. "Plan dla wsi". Rządowy program zakłada m.in. większe dofinansowanie paliwa rolniczego, utworzenie Narodowego Holdingu Spożywczego, więcej sprzedaży bezpośredniej i rolniczego handlu detalicznego, wsparcie produkcji wysokiej jakości i pomoc dla rolnictwa na terenach górskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d401pic

Podziel się opinią

Share
d401pic
d401pic
Więcej tematów