Trwa ładowanie...

"Mobilki, jak dróżka?". Ministerstwo Rolnictwa zamówiło CB radia do samochodów za 8 tys. złotych

Cztery radia CB President William wraz z antenami Iowa zamówił resort rolnictwa - wynika ze skanu, który krąży po sieci. Za dostarczenie i montaż w samochodach służbowych zapłacił 7,9 tys. złotych. Taniej wyszłoby skorzystanie z Yanosika.

"Mobilki, jak dróżka?". Ministerstwo Rolnictwa zamówiło CB radia do samochodów za 8 tys. złotychŹródło: President William
d1m7auo

Informacja o zamówieniu CB radia dla ministerstwa pojawiła się w sieci. Skan zamówienia zamieścił na Twitterze profil Dane Publiczne. Według dokumentu, resort zamówił cztery urządzenia President William, a do tego anteny Iowa. Koszt? Za całość aż 8 tys. złotych.

Radio President William kosztuje 1 tys. złotych, z kolei antena - 200 zł. Czyli łącznie 4,8 tys. złotych. Wychodzi na to, że montaż to koszt prawie 4 tysięcy złotych. Najwidoczniej resort nie mógł liczyć na zniżkę. A w końcu mógł skorzystać z aplikacji Yanosik, która jest darmowa.

d1m7auo

Pobrano ją już ponad 7,5 mln razy, nie jest to jednak najważniejsza liczba, o jakiej warto wspomnieć. Bo aż 115 446 kierowców w całej Polsce dzieliło się na żywo informacjami na temat sytuacji drogowej. Nawet gdy jedna z najpopularniejszych aplikacji wśród kierowców doczeka się płatnej wersji, to i tak wychodzi taniej.

Według pierwszych doniesień kwotę wyznaczono na 9,99 zł miesięcznie. Nie będzie się ona jednak nazywała Yanosik, a YetiWay.

Ale w kontekście fali wypadków rządowych limuzyn, zakup CB radia wydaje się całkiem dobrym rozwiązaniem. Kierowcy stali się nawet bohaterami niewybrednych żartów i internetowych memów. Padały też pytania o wyszkolenie osób, które na co dzień wożą najważniejsze osoby w państwie.

d1m7auo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m7auo
Więcej tematów