Trwa ładowanie...
d3c132v

Mniejszość Niemiecka na Opolszczyźnie rozpoczęła kampanię

Mniejszość Niemiecka na Opolszczyźnie oficjalnie rozpoczęła w niedzielę kampanię wyborczą.
Share
d3c132v

Mniejszość wystawi 26 kandydatów (listę otwierają dwaj obecni posłowie Henryk Kroll i Helmut Paździor), o miejsce w Senacie będą się ubiegały trzy osoby. Zaprezentowane w niedzielę hasło wyborcze to "Mniejszość Niemiecka dla Opolszczyzny".

Prezentujący się wyborcom kandydaci obiecywali zająć się m.in. rozwojem gospodarczym i kulturą. W programie wyborczym sporo miejsca zajmuje też "tworzenie perspektyw dla młodzieży" - chodzi o to, żeby młodzi ludzie znajdowali pracę na miejscu, a nie wyjeżdżali do Niemiec w celach zarobkowych. Mówiono też o edukacji i współpracy z Polakami dla dobra regionu.

Zdaniem Waldemara Gajdy, rzecznika prasowego komitetu MN, propozycje programowe mniejszości są skierowane do wszystkich mieszkańców Opolszczyzny niezależnie od narodowości.

Ten program jest programem otwartym, zakładamy że nie jesteśmy tylko ugrupowaniem mniejszościowym, ale regionalnym, stąd skupiamy się na najważniejszych problemach regionu - powiedział Henryk Kroll. Jego zdaniem, mniejszość może wprowadzić do parlamentu czterech, a nawet pięciu przedstawicieli. (mag)

d3c132v

Podziel się opinią

Share
d3c132v
d3c132v
Więcej tematów