Trwa ładowanie...

Młodzież Wszechpolska pikietuje "Langenort"

Ponad 20 działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i Ligi Polskich Rodzin pikietowało w środę holenderski statek-klinikę aborcyjną "Langenort". Porządku pilnowała m.in. straż graniczna. Do wczesnego popołudnia nie doszło do incydentów.
Share
Tłum na wybrzeżu przy statku aborcyjnym
Tłum na wybrzeżu przy statku aborcyjnymŹródło: WP.PL, Fot: Hubert Wygonowski
d30sseu

Kilka minut po rozpoczęciu pikiety w pobliże holenderskiego statku podpłynęła jednostka, na której byli zwolennicy LPR i Młodzieży Wszechpolskiej. Mieli ze sobą m.in. biało-czerwone flagi. Po kilku minutach odpłynęli.

Przeciwnicy prawa do aborcji rozpoczęli pikietę około godz. 13. Przyszli m.in. z transparentem: "Langenort go home" (Langenort do domu). Na nabrzeżu ustawiono też trumnę z napisem "Langenort RU 486".

Uczestnicy pikiety krzyczeli: "Precz z aborcją, eutanazją i narkomanią". Jeden z członków Młodzieży Wszechpolskiej oświadczył, że protestujący nie pozwolą nikomu wejść na statek i nie dopuszczą do łamania polskiego prawa. Dodał, że "jeśli władze nie robią nic, aby do tego nie dochodziło, to muszą to zrobić społecznicy".

Nabrzeże, przy którym stoi jednostka, pilnowane jest przez straż graniczną i ochroniarzy wynajętych przez feministki. Dowodzący tą akcją powiedział, że funkcjonariusze straży zabezpieczyli kilka puszek farby. Zapowiedział, że farba i jajka będą rekwirowane.

d30sseu

Podziel się opinią

Share
d30sseu
d30sseu
Więcej tematów