Trwa ładowanie...

Młodzi bezrobotni będą musieli przejść test na narkotyki

Około 5 tys. młodych bezrobotnych Australijczyków pobierających świadczenia socjalne zostanie poddanych testom na obecność narkotyków w organizmie. Pilotażowy program ruszy na początku 2018 roku i obejmie losowo wybrane osoby.

Młodzi bezrobotni będą musieli przejść test na narkotykiŹródło: Fotolia
d2nab7s
d2nab7s

Jeśli wynik testu na obecność substancji odurzających w organizmie będzie pozytywny, wówczas taka osoba straci prawo do pobierania zasiłku. Państwo nie zostawi jednak młodego człowieka na lodzie. Zamiast gotówki otrzyma on specjalną kartę płatniczą, na którą przelewany będzie taka sama kwota, z tą różnicą, że nie będzie można wypłacać z niej pieniędzy. Elektroniczna kontrola wydatków uniemożliwi też zakup używek oraz przeznaczanie środków na hazard.

Jeśli bezrobotny po raz drugi nie przejdzie testu, wtedy władze skierują go na leczenie. Pomysł rządu premiera Malcolma Turnbulla to element reformy australijskiej polityki socjalnej. Tamtejsi rządzący chcą, by osoby, które nie podejmują oferowanej pracy, traciły możliwość pobierania pieniędzy z budżetu państwa. Wprowadzanie obostrzeń dla młodych bezrobotnych to próba zakończenia procederu, w którym młodzi ludzie przeznaczają środki z zasiłków na finansowanie własnych nałogów.

d2nab7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nab7s
Więcej tematów