Trwa ładowanie...
davbd52
młody kod

Młody KOD oburzony słowami Jarosława Kaczyńskiego o "ludzkich panach"

"Jarosław Kaczyński powiedział dziś w Sejmie słowa absolutnie aroganckie i złe (...) Bardzo głośno i wyraźnie podkreślamy, iż takie wypowiedzi są absolutnie niedopuszczalne na którymkolwiek fragmencie i szczeblu polityki!" - pisze Młody KOD na Facebooku. O co chodzi?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński i Marek Kuchciński
Jarosław Kaczyński i Marek Kuchciński (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
davbd52

Podczas debaty w Sejmie, dotyczącej wniosku o odwołanie marszałka Marka Kuchcińskiego, z ust prezesa PiS padło sformułowanie: "jesteśmy ludzkimi panami". Natychmiast wywołało falę krytyki, nie tylko ze strony polityków opozycji.

Młodzi z KOD-u zwracają uwagę, że retoryka "ludzkich panów" była ostatnio poruszana przez nazistów. "Czy to właśnie są wzorce i autorytety PiS-u i prezesa?" - pytają.

Podkreślają, że "żadna wygrana wyborcza nie czyni z nikogo Pana". "Bo 'Pan' nie występuje bez 'Sługi'. A więc w domyśle Kaczyński ma jakieś sługi. Czyżby gorszy sort?" - dodają.

davbd52

Aktywiści podsumowują, że "wygrane wybory dają możliwość rządzić w ramach demokratycznych zasad. To rola służebna względem społeczeństwa - nie 'panowanie' nad kimkolwiek".

Sejm odrzucił w środę wniosek Platformy Obywatelskiej o odwołanie z funkcji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i wybór na to stanowisko Rafała Grupińskiego. Za odrzuceniem wniosku głosowało 241 posłów, poparło go 174, wstrzymało się 24. Głosowało 439 posłów. Głosowanie poprzedziła burzliwa debata.

davbd52

Podziel się opinią

Share

davbd52

davbd52
Więcej tematów