Trwa ładowanie...
d3wp5bg
młody kod

Młody KOD oburzony słowami Jarosława Kaczyńskiego o "ludzkich panach"

"Jarosław Kaczyński powiedział dziś w Sejmie słowa absolutnie aroganckie i złe (...) Bardzo głośno i wyraźnie podkreślamy, iż takie wypowiedzi są absolutnie niedopuszczalne na którymkolwiek fragmencie i szczeblu polityki!" - pisze Młody KOD na Facebooku. O co chodzi?
Share
Jarosław Kaczyński i Marek Kuchciński
Jarosław Kaczyński i Marek KuchcińskiŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3wp5bg

Podczas debaty w Sejmie, dotyczącej wniosku o odwołanie marszałka Marka Kuchcińskiego, z ust prezesa PiS padło sformułowanie: "jesteśmy ludzkimi panami". Natychmiast wywołało falę krytyki, nie tylko ze strony polityków opozycji.

Młodzi z KOD-u zwracają uwagę, że retoryka "ludzkich panów" była ostatnio poruszana przez nazistów. "Czy to właśnie są wzorce i autorytety PiS-u i prezesa?" - pytają.

Podkreślają, że "żadna wygrana wyborcza nie czyni z nikogo Pana". "Bo 'Pan' nie występuje bez 'Sługi'. A więc w domyśle Kaczyński ma jakieś sługi. Czyżby gorszy sort?" - dodają.

d3wp5bg

Aktywiści podsumowują, że "wygrane wybory dają możliwość rządzić w ramach demokratycznych zasad. To rola służebna względem społeczeństwa - nie 'panowanie' nad kimkolwiek".

Sejm odrzucił w środę wniosek Platformy Obywatelskiej o odwołanie z funkcji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i wybór na to stanowisko Rafała Grupińskiego. Za odrzuceniem wniosku głosowało 241 posłów, poparło go 174, wstrzymało się 24. Głosowało 439 posłów. Głosowanie poprzedziła burzliwa debata.

d3wp5bg

Podziel się opinią

Share
d3wp5bg
d3wp5bg
Więcej tematów