Trwa ładowanie...
d16ehhs

Mistrz Mowy Polskiej po raz drugi

Rozpoczyna się druga edycja konkursu "Mistrz Mowy Polskiej", którego celem jest promowanie osób mówiących poprawnym, pięknym i mądrym językiem polskim. Chcemy wytworzyć pewną modę, skłonność społeczeństwa, by podziwiać i naśladować ludzi posiadających dar pięknego mówienia - powiedział w środę Bogdan Chojna, inicjator konkursu.

d16ehhs
d16ehhs

Organizatorzy zmienili formułę II edycji programu. Chcielibyśmy, aby poza osobami znanymi powszechnie wzięli w nim udział także mówcy popularni tylko lokalnie lub zupełnie nieznani - wyjaśniał Chojna, inicjator konkursu i wydawca magazynu Solidna Firma. Z tego powodu wprowadzono eliminacje regionalne. W skład Komisji regionalnych wchodzą przedstawiciele samorządu, instytucje kulturalne, media.

29 października w programie pierwszym i drugim Telewizji Polskiej rozpocznie się konkurs audiotele, w którym widzowie będą mogli przez około dwa tygodnie głosować na jednego z trzech finalistów.

Laureatka pierwszej edycji programu, Stefania Grodzieńska, zaoferowała specjalną nagrodę dla nauczyciela języka polskiego, który znajdzie się w finale. To przykre, ale nauczyciele często niepoprawnie posługują się językiem polskim. Wręczając swoją własną nagrodę pragnę wyróżnić tych pedagogów, którzy dbają o piękny i poprawny kształt polskiej mowy - powiedziała Grodzieńska.

W jury konkursu zasiądą tak jak przed rokiem profesorowie: Jerzy Bralczyk i Jan Miodek. Organizatorzy mają nadzieję, że dołączą do nich laureaci pierwszej edycji. "Mistrzami Mowy Polskiej" ogłoszono wtedy Stefanię Grodzieńską, Gustawa Holoubka, Jeremiego Przyborę, Bohdana Tomaszewskiego, a "Mistrzem Wymowy" Krystynę Czubównę.(kar)

d16ehhs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16ehhs
Więcej tematów