Trwa ładowanie...
d2yfd9q

Misjonarze z USA oskarżeni o kidnaping wychodzą z aresztu

Haitański sędzia powiedział postanowił uwolnić ośmioro z dziesięciu amerykańskich misjonarzy baptystów oskarżonych o próbę nielegalnego wywiezienia haitańskich dzieci.

d2yfd9q
d2yfd9q

Dziesięcioro misjonarzy - pięć kobiet i pięciu mężczyzn - Kościoła baptystów z Idaho zatrzymano pod koniec stycznia, gdy próbowali wywieźć do Dominikany 33 dzieci ze zrujnowanego trzęsieniem ziemi Haiti. Sędzia Sainvill powiedział, że ma już przygotowany nakaz zwolnienia ośmiu osób, a do dwóch pozostałych ma jeszcze kilka dalszych pytań i przewiduje przesłuchanie na czwartek.

Dwie misjonarki, jak podały haitańskie źródła sądowe, pozostały w areszcie w celu dalszego przesłuchania, gdyż obie przebywały już wcześniej na Haiti i rozpytywały się o sierocińce.

Misjonarzy oskarżono o porwanie dzieci, gdyż nie mieli papierów poświadczających, że dzieci są sierotami. Później okazało się, że niektóre z nich miały rodziców.

Żaden z oskarżonych nie poczuwają się do winy i twierdzą, że chcieli pomóc dzieciom, które straciły rodziców podczas trzęsienia ziemi 12 stycznia.

d2yfd9q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yfd9q
Więcej tematów