Trwa ładowanie...
d2nb2kf

Misja NASA. W sobotę start rakiety Falcon 9, zbudowanej przez SpaceX. Zobacz transmisję ze startu

W sobotę 30 maja ma wystartować rakieta Falcon 9, zbudowana przez SpaceX na potrzeby misji załogowej NASA.
Share
Start rakiety Falcon 9 w sobotę 30 maja o 21:22
Start rakiety Falcon 9 w sobotę 30 maja o 21:22Źródło: Getty Images
d2nb2kf

Start rakiety Falcon 9, którą zbudowała firma Elona Muska – SpaceX, a tym samym początek pierwszej od 9 lat misji załogowej NASA w Kosmos miał się odbyć w środę 27 maja o godzinie 22:33 czasu polskiego. Niestety, pogoda pokrzyżowała plany Amerykanów i na 17 minut przed startem Falcona 9 całą procedurę wstrzymano.

Rakieta, którą SpaceX zbudował na zlecenie NASA miała startować z Przylądka Canaveral na Florydzie. Dwóch astronautów, Robert Behnken i Douglas Hurley, którzy mieli wziąć udział w misji, już siedziało w kapsule Dragon. NASA, już 4 godziny przed startem rozpoczęło transmisję online. Cały świat mógł obserwować, jak będzie startować w Kosmos rakieta Falcon 9.

Nie udało się jednak. Warunki atmosferyczne sprawiły, że misja została wstrzymana.

d2nb2kf

Start rakiety Falcon 9 w sobotę 30 maja. Transmisja na żywo

Start rakiety Falcon 9 został przełożony na sobotę 30 maja, na godzinę 21:33 czasu polskiego. Transmisja online będzie dostępna na stronie NASA. Poza tym Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) będzie transmitowała start Falcona 9 na swoim kanale na YouTube czy na Facebooku.

Pierwsza misja NASA z rakietą zbudowaną przez prywatną firmę SpaceX

Misja załogowa, w której udział wezmą dwaj doświadczeni astronauci: Robert Behnken i Douglas Hurley, jest pierwszą amerykańską misją w Kosmos, podczas której załogę wyniesie na orbitę statek zbudowany przez prywatną firmę. NASA zleciło SpaceX budowę rakiety Falcon 9 i kapsuły Dragon.

d2nb2kf

Zobacz wideo: TVP o zbiórce podpisów dla Trzaskowskiego. Adam Bielan mówi o PKW i prokuraturze

d2nb2kf

Podziel się opinią

Share
d2nb2kf
d2nb2kf
Więcej tematów