Trwa ładowanie...

Misiło złożył interpelację ws. notatki MSZ. Żąda odtajnienia jej treści

Poseł Misiło żąda odtajnienia notatki polskiej ambasady z Waszyngtonu. Opisano w niej ultimatum dotyczące ustawy o IPN, które polskim władzom postawił przedstawiciel Departamentu Stanu.

Share
Misiło złożył interpelację ws. notatki MSZ. Żąda odtajnienia jej treści
Źródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d3sfrwh

Z notatki wynikać ma, że do czasu zmian w ustawie, zablokowane zostaną m.in. spotkania polskich władz z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

"Polityka zagraniczna, a w szczególności nasze relacje z USA, nie mogą być przedmiotem wewnętrznych rozgrywek politycznych, niefrasobliwości i dyletanctwa ich polityków" - uzasadnił w swoim poście Piotr Misiło.

Doniesieniom portalu o notatce zaprzeczają przedstawiciele polskiego rządu. - To nieprawda. Nie było żadnego ultimatum tego rodzaju - stwierdził wiceszef MSZ Bartosz Cichocki.

ZOBACZ TAKŻE: Monika Jaruzelska skomentowała ustawę degradującą jej ojca

Istnieniu ultimatum zaprzecza również rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert - Doniesienia zakładające jakiekolwiek "zawieszenie" współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa lub dialogu na wysokim szczeblu - wszystko to - jest po prostu fałszem - stwierdziła Nauert. - Polska jest bliskim sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w NATO, tak pozostanie, to się nie zmieni - mówi.

Źródło: Twitter / WP

d3sfrwh

Podziel się opinią

Share
d3sfrwh
d3sfrwh
Więcej tematów